ارزان ترین کشور اروپا برای دریاقت فایزر و مدرنا

مالت با تزریق ۱۵۶.۵۳ دُز واکسن کرونا به ازای هر ۱۰۰ نفر به طور میانگین، تا این زمان در صدر جدول رتبه‌بندی واکسیناسیون در اروپا قرار گرفته است.

مالت کشوری در جنوب اروپا در مرکز دریای مدیترانه است. این کشور از مجمع الجزایر کوچکی تشکیل شده و پایتخت آن، شهر والتا می‌باشد.

شرکت آلمانی استاتیستا که در زمینه مطالعات داده‌های بازار فعالیت دارد، با انتشار آمار واکسیناسیون در روز یکشنبه ۱۲ سپتامبر (۲۱ شهریور) چهار کشور برتر پس از مالت را ایسلند، پرتغال، دانمارک و اسپانیا ذکر کرده است.

داده‌های دقیق‌تر مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌های اروپایی نشان می‌دهد که مالت ۸۰.۳ درصد از کل جمعیت تقریبا ۵۰۰ هزار نفری خود را علیه کرونا واکسینه کرده است. در این کشور نرخ واکسیناسیون کامل افراد بالای ۱۸ سال حتی از این هم بیشتر است و ۹۱.۱ درصد این افراد را شامل می‌شود.

در روز دوشنبه ۱۳ سپتامبر تنها ۳۵ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در مالت ثبت شد و شمار کل مبتلایان فعال در سراسر این کشور نیز هزار و ۱۱۹ نفر اعلام شد. مالت همچنین در همان روز تنها دو مورد مرگ و میر ناشی از کرونا را ثبت کرد و به این ترتیب مجموع کل مرگ و میر این کشور بر اثر کرونا از آغاز تاکنون به ۴۴۹ نفر رسید.‍

در این کشور 4 واکسن:فایزر،مدرنا،جانسون و آسترزانکا تزریق می شود.

 

 
 

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها