نماینده مردم جهرم در مجلس خبر داد:

کلنگ زنی ۲ مجتمع فولاد در منطقه ویژه اقتصادی جهرم

رضایی کوچی گفت: تا پایان امسال شاهد آغاز فعالیت احداث ۲ مجتمع فولاد در منطقه ویژه اقتصادی جهرم هستیم.

به گزارش می‌متالز، «محمدرضا رضایی کوچی»، امروز (شنبه ۲۳ مرداد) با اشاره به اینکه جهرم از لحاظ آب شرب تا جمعیت ۵۰۰ نفر مشکلی ندارد و به راحتی می‌توانند پوشش دهد، گفت: ۲۲۰ لیتر در ثانیه آب از تصفیه خانه سد سلمان به شهر جهرم در حال انجام است و تلاش می‌کنیم به زودی به ۵۰۰ لیتر در ثانیه برسانیم.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی افزود: در ایجاد و آماده کردن زیر ساخت‌ها در منطقه ویژه اقتصادی جهرم قوی عمل شد، اما در خصوص جذب و دعوت سرمایه گذار ضعیف عمل شده که عمده این مشکل به دلیل شرایط اقتصادی کشور بر ارتباط دارد.

وی با اشاره به اینکه با تلاش و رایزنی‌های فراوان، موافقت دو سرمایه گذار برای ایجاد کارخانه فولاد در جهرم گرفته شده است، بیان کرد: کار‌های اداری، مجوزات لازم و تامین آب این ۲ مجتمع بزرگ فولادی کشور گرفته شده و نهایت تا پایان سال ۱۴۰۰ کلنگ آن در منطقه ویژه اقتصادی جهرم به زمین زده و کار اجرایی آن آغاز می‌شود.

به گفته رضایی کوچی در این ۲ مجتمع فولاد، ظرفیت اشتغال برای بیش از سه هزار نفر ایجاد و امیدوارم با آغاز عملیات اجرای و افتتاح این مراکز صنعتی بخش عمده‌ای از مشکل بیکاری در شهرستان جهرم و خفر مرتفع شود و جوانان متخصص و تحصیل کرده این شهرستان‌ها که در اولویت بکارگیری قرار دارند، جذب بازار کار شوند.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی به در مورد راه اندازی بیمارستان جدید جهرم هم گفت: امکان افتتاح بیمارستان ۳۱۳ تخته خوابه جهرم در ماه‌های قبل وجود داشت، اما به دلیل اینکه هدف آن بود که پروژه به صورت کامل و بدون نقص و کمبود بهره برداری شود تاخیر ایجاد شد.

وی به زمان راه اندازی این بیمارستان اشاره کرد و اظهار داشت: بیمارستان جهرم بعد از تاسوعا و عاشورا با حضور وزرای جدید بهداشت و راه و شهرسازی به صورت رسمی افتتاح می‌شود.

رضایی همچنین در مورد تزریق واکسن کرونا میان شهروندان جهرمی نیز گفت: خوشبختانه جهرم به نسبت شهرستان‌های دیگر در انجام تزریق واکسن بهتر و سریعتر عمل شده است و تلاش می‌کنیم که بیشترین دوز واکسن وارد جهرم کنیم.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها