دنیا در رقابت واکسن زدن/ایران کشور 121 جهان!

وزارت بهداشت اعلام کرد که تا کنون ۵ میلیون و ۴۲۷ هزار و ۵۴۸ نفر دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌‌اند. با توجه به این که مرکز آمار ایران، جمعیت کشور را ۸۴ میلیون و ۷۹۶ هزار و ۷۰۳ نفر اعلام کرد، در واقع ۶.۴ درصد جمعیت ایران فعلا در برابر بیماری کووید-۱۹ به طور کامل واکسینه شده‌اند.

این در حالی است که آمار جهانی واکسیناسیون کرونا نشان می‌دهد که تا کنون به بیش از ۲۴.۲ درصد جمعیت جهان دو دُز واکسن بیماری کووید-۱۹ تزریق شده است. همچنین ۷۳ کشورهای جهان تا کنون افزون بر ۲۴ درصد جمعیت خود را به طور کامل واکسینه کرده‌اند.

اما ایران با نرخ ۶.۴ درصدی واکسیناسیون کامل پس از اوکراین و گرجستان در رتبه ۱۲۱ جهان قرار گرفته است. در مقابل کشورهای مالت، ایسلند، امارات عربی متحده، سنگاپور، سیشل و اروگوئه موفق شده‌اند که بیش از ۷۰ درصد جمعیت خود را با تزریق دو دُز در برابر بیماری کووید-۱۹ واکسینه کنند.

 

پرجمعیت‌ترین کشورهای جهان یعنی چین (رتبه ۳۲) و هند (رتبه ۱۱۵) به ترتیب ۵۴ و ۹.۱ درصد جمعیت خود را با دو دُز واکسینه کرده‌اند و سپس آمریکا (رتبه ۳۹) و اندونزی (رتبه ۱۰۷) نیز موفق به تزریق دو دُز واکسن به ۵۰.۷ و ۱۱.۱ درصد جمعیت خود شده‌اند. ترکیه (رتبه ۵۰) هم به عنوان نزدیک‌ترین کشور به ایران از نظر تعداد جمعیت، تا کنون ۴۰.۸ درصد از مردم خود را با تزریق دو دُز واکسن کرونا در مقابل بیماری کووید-۱۹ واکسینه کرده‌ است.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها