پژو ۴۰۵ بخریم یا نه؟ چرا؟

پژو ۴۰۵ با وجود خرید و فروش پرتعدادش در ایران، خودروی محبوبی در بازار کشور محسوب نمی‌شود.

 

پژو ۴۰۵ با وجود خرید و فروش پرتعدادش در ایران، خودروی محبوبی در بازار کشور محسوب نمی‌شود. بسیاری طراحی آن را قدیمی و کسل کننده و امکاناتش را ناچیز و محدود می‌دانند. البته این خودرو به‌دلیل فضای کابین و صندوق بار بزرگ‌تر از پژو ۲۰۶ همچنین ایمنی بیشتر از پراید، به گزینه‌ خانوادگی مناسبی برای سفرهای جاده‌ای در بین قشر متوسط تبدیل شده است. پژو ۴۰۵ ازنظر بسیاری از کارشناسان، ارزش خرید قابل‌قبولی ندارد و خودروی ارزنده‌ای نیست. ازنظر این کارشناسان در میان برخی دیگر از تولیدات داخلی کارکرده مانند رانا یا پژو ۲۰۶ اس‌دی، می‌توان نمونه‌هایی با ارزش خرید بیشتر پیدا کرد. البته برخی دیگر از کارشناسان به پژو ۴۰۵ به‌دلیل امنیت بیشتر از پراید امتیاز خوبی در بخش ارزش در برابر خرید می‌دهند؛ اما این خودرو به‌دلیل امکانات رفاهی محدود، عایق‌بندی ضعیف کابین و موتور پرصدا یا ضعیف (مشکلاتی که در تمام تولیدات پژو ۴۰۵ شایع است) در جایگاهی پایین‌تر از نمونه‌های مشابه مانند کوییک یا رانا قرار می‌گیرد.

محصولی از سال‌های دور

پژو ۴۰۵ خودرویی متعلق به اواخر قرن ۲۰ میلادی است. این محصول در روزهایی روانه بازار جهانی شد که استفاده از شیشه بالابر برقی و تهویه مطبوع در کابین، نهایت آپشن هر خودرویی محسوب می‌شد. بنابراین می‌توان درنظر گرفت ادامه تولیدش برای بیش از ۳۰ سال بدون هیچ تغییر خاصی چه شرایطی را ایجاد خواهد کرد. در روزهایی که سیستم‌هایی مانند کیلس استارت، تنظیم برقی صندلی‌ها، اتولایت، تنظیم برقی آینه‌ها، دوربین دید عقب و جلو و بسیاری موارد دیگر ازجمله امکانات پایه و ثابت تولیدات اقتصادی در سطح جهانی است، پژو 405 SLX به‌عنوان نسخه فول‌آپشن دارای مه‌شکن‌های عقب و جلو، ۲ ایربگ، رادیو پخش با قابلیت پخش CD و USB و قابلیت تنظیم ارتفاع فرمان است. حتی دکمه‌های کنترلر روی این فرمان قابل تنظیم مشاهده نمی‌شود.  مشخصات فنی پژو 405 را در سایت مرجع خودرو دیوار بررسی کنید

معایب پژو ۴۰۵

باید پذیرفت که  ۴۰۵ خودروی مستهلکی است. این حقیقت از ابتدای ورود ۴۰۵ در ایران نمود عینی داشت. تلخ‌ترین معضل، استهلاک زیاد قطعات داخل کابین تولیدات اخیر این خودرو یعنی محصولات مربوط به سال‌های بعد از ۹۰ و ۹۲ است؛ یعنی تولیداتی که با افت شدید کیفیت ساخت مواجه شد. در مدل‌های تولیدی دهه ۸۰، معمولاً شاهد این حد از استهلاک آن هم در فاصله زمانی کم نیستیم.

 یکی از شایع‌ترین مشکلات در پژو ۴۰۵ تاب برداشتن و استهلاک زیاد واشر سرسیلندر یا به‌اصطلاح واشر سوزاندن است. این معضل از مواردی است که به‌دلیل دمای بالای ذاتی موتور ۴۰۵ ایجاد می‌شود و باید موردبررسی دقیق قرار گیرد. درمورد پژو ۴۰۵ باید به هزینه نگهداری زیاد نیز اشاره کرد. موردی که درخصوص خودروهای کارکرده اهمیت زیادی پیدا می‌کند. پژو ۴۰۵ مصرف سوخت زیادی هم دارد. البته شاید استفاده از شمع‌های سوزنی کمی این معضل را تعدیل کند، اما رفع نخواهد کرد. موتور این خودرو به‌طور طبیعی مصرف زیادی دارد. جزئیات بیشتر:

https://divar.ir/s/tehran/car/peugeot

تیپ‌های مختلف و تفاوت آنها

پژو ۴۰۵ تاکنون با ۲ موتور TU5 و TU3 و در تیپ‌های GLX و ELX تولید شده است. این تیپ‌ها البته در ظاهر نیز تفاوت‌هایی دارند؛ اما تفاوت عمده آنها در عملکرد فنی‌شان به‌واسطه تفاوت‌های موتورهای به‌کاررفته در آنها است. پژو ۴۰۵ از لحاظ تأمین قطعات و تعمیرات با هیچ مشکلی مواجه نیست، اما این به معنای ارزان‌بودن هزینه خرید قطعات و تعمیرات خودرو نیست؛ به‌خصوص قیمت قطعات یدکی که با زیادشدن قیمت این خودرو بیشتر هم شده است. این نکته زمانی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که در کنار استهلاک بالای خودرو قرار بگیرد.

پژو 405 GLX به‌واسطه موتور ۱٫۸ لیتری شتاب و سقف سرعت بهتری دارد، اما پژو 405 ELX به‌دلیل عدم تناسب موتور و بدنه با افت شدید شتاب و کشش مواجه شده است. درعوض تیپ ELX از مصرف سوخت کمتری بهره می‌برد و با معضل شدید صدای موتور و فن خنک‌کننده مواجه نیست. گرچه بهتر است برای بررسی دقیق‌تر، مطلب تجربه رانندگی با هر دو خودرو را در پژو دنبال کنید. برای بررسی شرایط خرید نمونه‌های کارکرده و صفر این خودرو به  خرید 405 صفر و کارکرده از سایت دیوار مراجعه کنید.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها