از ابتدای امسال تاکنون صورت گرفت؛

امضای 5 قرارداد با سرمایه‌گذاری 660 میلیون دلار در منطقه ویژه خلیج فارس

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، حسن خلج طهرانی در راستای تاکید منویات مقام معظم رهبری، پشتیبانی از صنایع و مانع زدایی از فعالیت سرمایه‌گذاران را هدف اصلی منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس خواند و افزود: در فروردین و اردیبهشت امسال پنج قرارداد در زمینه‌های تولید و بسته‌بندی قیر، تولید شمش سرب و روی، تولید حلال‌های شیمیایی، تولید اسید فسفریک و ورق فولادی به امضا رساندیم که امیدواریم سبب اشتغال‌زایی گسترده در منطقه شود.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس از انعقاد پنج قرارداد با سرمایه‌گذاری 660 میلیون دلار از ابتدای سال جاری تاکنون در این منطقه اقتصادی خبر داد.

وی میزان اشتغال‌زایی مستقیم این طرح‌ها را حدود 1100 نفر اعلام کرد و اظهار داشت: چنین حجم از سرمایه‌گذاری چرخ‌های اقتصاد منطقه را بیش از گذشته به حرکت درخواهد آورد.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس تصریح کرد: با توجه به جذب سرمایه گذاری انجام شده در سال گذشته و دو ماه سال جاری، 14 سرمایه گذار جدید بالغ بر 3915 میلیون دلار سرمایه گذاری در این منطقه جذب شد.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس افزود: امیدواریم با توجه به اقدامات توسعه ای در این منطقه اقتصادی، بتوانیم به توسعه‌ی اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری در کشور، به ‌ویژه استان هرمزگان کمک کنیم.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها