طلا صعودی شد

قیمت طلا در یک ماه گذشته به نسبت قبل روند نزولی داشته، ولی امروز 17 اردیبهشت روند صعودی پیدا کرده است. قیمت طلا در هر اونس، امروز با ۰.۲۰ درصد افزایش به ۱۸۱۸ دلار و ۸۳ سنت رسید.

قیمت طلا در یک ماه گذشته به نسبت قبل روند نزولی داشته، ولی امروز 17 اردیبهشت روند صعودی پیدا کرده است. قیمت طلا در هر اونس، امروز با ۰.۲۰ درصد افزایش به ۱۸۱۸ دلار و ۸۳ سنت رسید. 

 

در حالی که دلار تضعیف شده و سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا کاهش یافته است، همزمان با افزایش اشتها برای سرمایه گذاری در بازار طلا، قیمت فلز زرد به بالای ۱۸۰۰ دلار رسیده است.

بر اساس این گزارش، قیمت طلا در هر اونس، امروز با ۰.۲۰ درصد افزایش به ۱۸۱۸ دلار و ۸۳ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه ژوئن با ۰.۱۵۵ درصد رشد به ۱۸۱۸ دلار و ۵۰ سنت رسید.​

سوددهی اوراق قرضه ۱۰ ساله دولت آمریکا دیروز شاهد کاهش بود و سبب افزایش جذابیت سرمایه گذاری در بازار طلا شد. همزمان ارزش دلار نیز تضعیف شده و سبب ارزان‌تر شدن طلا برای خریدارانی شده که از ارز‌های غیردلاری استفاده می‌کنند.

رشد قیمت طلا در حالی است که ادعا‌های بیکاری هفتگی در آمریکا به پایین‌ترین رقم ۱۳ ماه گذشته رسیده و این نشان دهنده تداوم حرکت اقتصاد این کشور در مسیر  ترمیم است.

 
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 
‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها