پیش بینی بورس برای فردا شنبه 18 اردیبهشت

سلمان نصیرزاده، کارشناس بازار سرمایه درباره بازار هفته گذشته به رغم آنکه بیشتر روزها منفی و نامتعادل سپری شد صحبت کرد.

سلمان نصیرزاده، کارشناس بازار سرمایه درباره بازار هفته گذشته بورس به رغم آنکه بیشتر روزها منفی و نامتعادل سپری کرد بازار بورس صحبت کرد که تاحدی بازار بورس ریزش داشته است.

 

سلمان نصیرزاده، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو درباره وضعیت بازار در هفته آینده و بازار روز شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ توضیح داد: به نظر می‌رسد بازار همچنان به روند منفی خود ادامه بدهد اما گروه‌هایی هستند که گرچه نمی‎‌توان گفت روند مطلوب و مثبتی را داشته باشند اما از دیگر سهم‌ها وضعیت بهتری را خواهند داشت. گروها‌ی بانکی، پتروشیمی، و فلزات اساسی از نمادهایی هستند که به نظر می‌آید وضعتی بهتری را داشته باشند.

این کارشناس بازار در بخش دیگری گفت: نشانه‌هایی مبنی بر بهبود بازار وجود ندارد. کاهش ادامه‌دار قیمت دلار فضای ترس و نگرانی را در بازار تشدید کرده است و سهم‌هایی که وابسته به نرخ دلار هستند این روزها وضعیت مطلوبی را ندارند اما باید توجه داشت که در بلند مدت این وضعیت تغییر خواهد کرد.

وی افزود: ثبات و پایداری بازار بسته به این مسئله است که متغیرهای کلان داخلی و خارجی در بازار رفع و رجوع شود. به عنوان مثال برجام و مذاکرات به نوعی بازار را وارد تله برجام و مباحث سیاسی کرده است و جریان‌های این مذاکرات به شدت بازار را تحت تاثیر خود قرار داده است و گرچه بازار به لحاظ شاخصه‌های بنیادین، سودآوری شرکت‌ها و ارزش شرکت‌ها در وضعیت معقولی قرار دارد اما به دلیل مباحث سیاسی داخلی و خارجی بازار توان حرکت به سوی روند مثبت و متعادل را ندارد.

نصیرزاده راهکارهای برون رفت از وضعیت فعلی بازار سرمایه را اینگونه بیان کرد: باید به دو نکته توجه کرد یک آنکه سیاست‌گذار باید در بازار تغییر رویه بدهد و با نگاه به بازارهای جهانی سعی در جذاب کردن بازار سرمایه داشته باشد تا اعتماد و انگیزه افراد برای ورود به بازار تقویت شود. در حال حاضر خروج نقدینگی از بازار و وارد شدن این نقدینگی به بازار رمزارزها نکته مثبتی برای بازار نیست و به نوعی چرخش سرمایه‌گذار را در بازار داریم. نکته دوم آن است که تلاش برای رشد نقدشوندگی در بازار گسترش یابد تا نوسان‌گیری‌های کوتاه مدت در بازار وجود نداشته باشد.

 

منبع : تجارت نیوز

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها