معاون توسعه و اکتشافات شرکت ملی صنایع مس ایران؛

بهترین خبر «فملی» برای سهامداران در راه است!

بهره برداری از ۳ پروژه جدید شرکت ملی صنایع مس ایران تحولی بزرگی برای این شرکت خواهد بود و تاثیر مستقیم بر کسب درآمد، تامین سود و تامین سرمایه لازم برای توسعه‌های دیگر شرکت دارد.

به گزارش می‌متالز، شرکت ملی صنایع مس ایران در سال گذشته بخش عمده‌ای از فعالیت‌های خود را بر حوزه اکتشاف متمرکز کرد تا بتواند با دست یابی به نتایج مثبت حضور خود در جایگاه جهانی را ارتقا دهد.

اما در این میان این شرکت تلاش کرد تا امسال ۳ پروژه اصلی خود یعنی کارخانه کنسانتره دره آلو، معدن و کارخانه کنسانتره دره زار و کارخانه فلوتاسیون حاصل از سرباره‌های سرچشمه به بهره برداری رساند.

در این باره اردشیر سعد محمدی مدیرعامل شرکت صنایع مس ایران، اظهار کرد: در سال ۱۴۰۰ محور اقدامات را برروی توسعه‌ها متمرکز کرده ایم. در این میان ۳ طرح بسیار مهم در سال جاری افتتاح خواهد شد.

وی با اشاره به این طرح‌ها افزود: معدن و کارخانه کنسانتره دره آلو، معدن و کارخانه کنسانتره دره زار و کارخانه فلوتاسیون حاصل از سرباره‌های سرچشمه ۳ طرح مهمی هستند که در سال جاری به بهره برداری می‌رسند. آن طور که آمار‌ها نشان می‌دهد با افتتاح این طرح‌ها بیش از ۴۰۰ هزار تن به تولید کنسانتره شرکت ملی مس اضافه خواهد شد؛ که نتایجی بر عملکرد این شرکت به جای خواهد گذاشت.

درواقع اولین تاثیر این ۳ پروژه، افزایش تولید شرکت مس است که به دنبال آن افزایش درآمد‌ها را به همراه دارد. بهروز رحمتی معاون توسعه و اکتشافات شرکت ملی صنایع مس ایران درباره تاثیر افتتاح این ۳ پروژه گفت: پروژه دره آلو اواخر سال جاری (۲۲ بهمن) به بهره برداری می‌رسد که حداقل ۱۰۰ هزار تن به تولید ملی مس در حوزه کنسانتره اضافه خواهد کرد.

همچنین پروژه دره زار که آن هم تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد حدود ۱۵۰ هزار تن اضافه می‌کند.

وی ادامه داد: همچنین پروژه فلوتاسیون سرباره سرچشمه نیز پس از بهره برداری حدود ۷۲ هزار تن به کنسانتره شرکت اضافه خواهد کرد.

به گفته رحمتی، با جمع بندی این اعداد و براساس قیمت فعلی بازار جهانی مس که حدود ۹ هزار دلار/به ازای هر تن مس کاتد است، هر تن کنسانتره مس حدود ۲ هزار دلار می‌شود که حداقل ۷۰ الی ۸۰ درصد این فروش سود خالص خواهد بود، زیرا کنسانتره مس از بالاترین حاشیه سود در میان محصولات شرکت ملی صنایع مس برخوردار است.

آن طور که پیداست بهره برداری از این ۳ پروژه رقمی در حدود حداقل ۸۰۰ میلیون دلار به درآمد‌های شرکت ملی مس اضافه خواهد کرد. این موضوع تاثیر به سزایی در کسب درآمد، تامین سود و تامین سرمایه لازم برای توسعه‌هایی دیگر شرکت خواهد داشت.

از سویی دیگر با افزایش درآمد‌های شرکت سهامداران فملی نیز استقبال بیشتری از این نماد در بورس برای سال ۱۴۰۰ خواهند داشت.

معاون توسعه و اکتشافات شرکت ملی صنایع مس ایران درباره این موضوع نیز بیان کرد: به طور ۱۰۰ درصد این اتفاق منجر به استقبال بیشتر سهامداران از سهام فملی خواهد شد و می‌توان گفت بهره برداری از پروژه‌های یاد شده بهترین خبر «فملی» طی یک دهه اخیر برای سهامداران خواهد بود.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها