صنعت ارتباطات پر درآمد ترین شغل در اروپا

صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات طی سال ۲۰۱۸ در دوازده کشور اتحادیه اروپا بالاترین میزان درآمد را داشته است.

مطابق گزارش اداره آمار اتحادیه اروپا(یورواستات)، صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات طی سال ۲۰۱۸ در دوازده کشور اتحادیه اروپا بالاترین میزان درآمد را داشته و در چهار کشور دیگر اتحادیه نیز از نظر کسب درآمد در جایگاه دوم قرار داشته است.

در مقابل ارائه خدمات اقامتی و رستوران‌داری در ۲۳ کشور عضو به جز یونان، مالت، اسلوونی و کرواسی کم درآمدترین بخش بوده است.

 
یورواستات، مجموعه فعالیت‌های اقتصادی در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا بر پایه 21 بخش کلی دسته‌بندی کرده و هر چهار سال یکبار گزارش بررسی ساختار درآمدی آنها را منتشر می‌کند. در این گزارش، منظور از درآمد، متوسط درآمد ناخالص ماهانه است که مفهوم آن مجموع دستمزد و حقوق دریافتی کارمندان یک بخش اقتصادی یا صنعت پیش از کسر مالیات و هزینه‌های تامین اجتماعی در نظر گرفته شده است.

بر پایه گزارش یورواستات، متوسط ​​درآمد ناخالص ماهانه در بخش مالی و بیمه نیز با کسب رتبه نخست در چهار کشور فرانسه، مجارستان، مالت و سوئد و جایگاه دوم در شانزده کشور و رده سوم در شش عضو اتحادیه اروپا به عنوان دومین بخش پردرآمد اتحادیه شناخته شده است. اما ارائه خدمات برق، گاز و تهویه هوا نیز نه تنها در شش کشور از جمله بلژیک، آلمان، اسپانیا، اتریش، پرتغال و فنلاند به عنوان پردرآمدترین بخش شناخته شده بلکه در دو کشور دیگر نیز در جایگاه دوم قرار گرفته است.

 

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها