مدیرکل دفتر حقوقی و امور املاک خبر داد:

تقدیر سازمان بازرسی از سامانه املاک صندوق بازنشستگی کشوری

مدیرکل دفتر حقوقی و امور املاک صندوق بازنشستگی کشوری از تقدیر سازمان‌های نظارتی، از جمله سازمان بازرسی کل کشور از سامانه املاک این صندوق خبر داد.

 تقدیر سازمان بازرسی از سامانه املاک صندوق بازنشستگی کشوری

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوری، روح‌الله اوقانی آرانی در کارگاه آموزشی سامانه‌ جامع حقوقی این صندوق که به میزبانی شرکت پگاه تهران و با حضور مسئولان و کارشناسان حقوقی هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری برگزار شد؛ گفت: سازمان بازرسی کل کشور نه‌تنها از سامانه املاک صندوق تقدیر کرده است، بلکه از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواسته تا مشابه این سامانه را در سایر بخش‌ها و دستگاه‌های زیرمجموعه وزارتخانه فعال کند.

وی با بیان اینکه “مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری بخش حقوقی شرکت‌ها را یکی از اثرگذارترین بخش‌های هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه در بخش اقتصادی می‌داند”، افزود: گزارش‌های مربوط به روند عملکرد بخش حقوقی شرکت‌ها در یک سال گذشته بسیار امیدبخش و نشانگر تحول فعالیت‌ها در این بخش بوده است.

به گفته اوقانی آرانی، همکاران بخش‌های حقوقی شرکت‌های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری علاوه بر دانش حقوقی به دانش روز انفورماتیک هم تسلط دارند که این امر، راه‌اندازی و توسعه فعالیت‌ سامانه‌های حقوقی را تسهیل کرده است.

وی تصریح کرد: انتظار مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری از هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه این است که بخش‌های حقوقی نقش موثر خود را در افزایش سودآوری شرکت‌ها ایفا کنند و در این جهت، وصول مطالبات و دفاع از اموال بازنشستگان را در دستور کار اصلی خود قرار دهند.

مدیرکل دفتر حقوقی و امور املاک صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه “در دوره مدیریت جدید، این صندوق به سمت پویایی بیشتر حرکت کرده است”، یادآور شد: در چارچوب همین روند، سامانه‌های شفافیت برای تحقق شفافیت فعالیت‌ها و دارایی‌های صندوق و شرکت‌های تابعه در چارچوب تحقق اصول حکمرانی خوب، راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به اینکه “سامانه املاک یکی از سامانه‌های شفافیت صندوق بازنشستگی کشوری است که در سال جاری راه‌اندازی و فعال شده است”، گفت: از طریق این سامانه، اطلاعات و جزئیات دقیق تمامی املاک صندوق و شرکت‌های تابعه احصاء و منتشر می‌شود.

اوقانی آرانی افزود: فعالیت این سامانه که می‌تواند نقش مهمی در دفاع از اموال و دارایی‌های بازنشستگان ایفا کند، مورد تقدیر سازمان‌های نظارتی و از جمله سازمان بازرسی کل کشور قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه “سامانه جامع حقوقی با هدف تجمیع و مدیریت همه پرونده‌ها و قراردادهای شرکت‌های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری نیز راه‌اندازی شده است”، گفت که در این جلسه، اطلاعات لازم از طریق همکاران اداره‌کل حقوقی و مجریان و برنامه‌نویسان سامانه در اختیار مدیران و کارشناسان حقوقی شرکت‌ها قرار می‌گیرد تا روند ثبت اطلاعات در این سامانه نیز با سرعت بیشتری تکمیل شود.

به گفته مدیرکل دفتر حقوقی و امور املاک صندوق بازنشستگی کشوری، هلدینگ عمرانی و ساختمانی صندوق (ترازپی‌ریز) متولی اصلی این سامانه‌ها بوده و هلدینگ‌های صباانرژی و صنایع شیر ایران هم همکاری جدی در این زمینه داشته‌اند.

وی با بیان اینکه “ممکن است مقاومت‌هایی در جهت عملیاتی شدن این سامانه صورت بگیرد”، تصریح کرد: با این وجود، برای ایمنی مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری و دفاع از اموال بازنشستگان باید به این سامانه‌ها اهمیت داد و تلاش کرد تا سریع‌تر به ثمر برسند.

وی در پایان آمادگی اداره‌کل حقوقی و امور املاک صندوق بازنشستگی کشوری را برای ارائه مشاوره به بخش‌های حقوقی هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه و رفع ایرادات اجرایی سامانه جامع حقوقی را اعلام کرد

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها