امیررضا نظری، تحلیلگر حوزه بین الملل:

دستاورد فولاد مبارکه؛ شکست پومپئو و فشار حداکثری

اگر شجاعت و توانمندی افرادی چون مهندس عظیمیان طی ۲ سال اخیر نبود سیاست فشار حداکثری که با هدف تخریب زیرساخت‌های اقتصاد کشور و در مرحله بعدی فروپاشی ایران تدوین شده بود به اهداف شوم خود نائل می‌شد. با تلاش‌ و درایت مدیریت و مجموعه فولاد مبارکه، در بخش صادرات فولاد به موفقیت ستودنی و چشمگیری دست یافتیم که تجربه آن در سال‌های پسا تحریم به مثابه سرمایه ارزشمندی برای مدیران اقتصادی کشور خواهد بود.

جمعه گذشته روز ۲۶ دی ماه و در واپسین روزهای حضور ترامپ در کاخ سفید، دولت آمریکا حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه را تحریم کرد.

این اقدام رذیلانه به این دلیل صورت گرفت که این مجموعه با تیزهوشی و برنامه‌ریزی مدون آرزوی مایک پومپئو و ترامپ جهت فروپاشی اقتصاد ایران را نقش بر آب کرد و با همتی ستودنی توانست به صادرات فولاد و متعاقب آن بازگشت ارز حاصله بپردازد. این موفقیت بزرگ در مهرماه امسال تقدیر رئیس کل بانک مرکزی را در پی داشت.

اگر شجاعت و توانمندی افرادی چون مهندس عظیمیان طی ۲ سال اخیر نبود سیاست فشار حداکثری که با هدف تخریب زیرساخت‌های اقتصاد کشور و در مرحله بعدی فروپاشی ایران تدوین شده بود به اهداف شوم خود نائل می‌شد و مشخص نبود تبعات آن تا چند سال کشور را تحت تاثیر قرار دهد.

با تلاش‌ و درایت مدیریت و مجموعه فولاد مبارکه، در بخش صادرات فولاد به موفقیت ستودنی و چشمگیری دست یافتیم که تجربه آن در سال‌های پسا تحریم به مثابه سرمایه ارزشمندی برای مدیران اقتصادی کشور خواهد بود. از این رو فرماندهان اقتصاد مقاومتی کشور باید به دلیل چنین خدمات ارزنده‌ای از مجموعه فولاد مبارکه که جهت شکست تلاش‌های ترامپ در خط مقدم جنگ اقتصادی قرار گرفتند تقدیر نموده و روش‌ها و عملکرد این مجموعه را الگوی پیشرفت در شرایط بحرانی قرار دهند. 

مجموعه صنایع فولادی کشور علیرغم نامرادی‌ها از داخل کشور و فشارها و تحریم‌ها از خارج کشور، تاکنون پابرجا و مقاوم مانده و امید داریم در سال‌های پساتحریم شکوفایی و توسعه خود در آنسوی مرزها را نمایان کند.

 

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها