برق خیابان ها باز هم قطع می شود!

سخنگوی صنعت برق کشور گفت: اعمال خاموشی معابر، برای جلوگیری از اعمال خاموشی در بخش خانگی انجام شده است.

برق خیابان ها باز هم قطع می شود!

مصطفی رجبی مشهدی با بیان این که افزایش مصرف انرژی برق و گاز در بخش خانگی کشور فشار مضاعفی به صنعت برق وارد کرده است افزود: مشترکان برق باید برای تداوم خدمت رسانی این صنعت در کشور، در مصرف گاز و برق صرفه جویی کنند.

وی با اشاره به اجرای طرح خاموشی روشنایی معابر و روشنایی بزرگ راه‌ها پس از ساعت ۲۱ گفت: باتوجه به محدودیت شبانه تردد در شهرهای نارنجی و قرمز، روشن بودن تابلوهای بانک‌ها یا بیلبوردهای تبلیغاتی غیر ضروری است و نتیجه‌ای جز هدررفت سرمایه ملی ندارد بنابراین صنعت برق اقدام به صرفه جویی را از هفته پیش آغاز کرده و با یکی درمیان کردن روشنایی معابر و حذف روشنایی غیر ضروری در جاده‌ها حداقل به میزان ۵۰۰ مگاوات صرفه جویی ایجاد کرده است.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه اجرای این طرح، برای اعمال نکردن خاموشی در بخش خانگی است افزود: با اعمال خاموشی در روشنایی معابر، روزانه ۱ تا ۱.۵ متر مکعب در مصرف گاز صرفه جویی خواهد شد.

وی با بیان اینکه هر ۱۰ درصد صرفه جویی در مصرف برق, ۷۰ میلیون مترمکعب صرفه جویی در مصرف گاز را به همراه دارد ادامه داد: در صورتی که مردم به ویژه در مناطق گرمسیر، میزان مصرف برق و گاز خود را در حدود ۱۰ درصد کاهش دهند، با اطمینان از این شرایط بدون اعمال خاموشی عبور خواهیم کرد.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها