اثر منفی شیوه نامه جدید بر فروش فولاد مبارکه و عدم پیش بینی عملکرد

فولاد مبارکه از اثر منفی شیوه نامه عرضه و تقاضای زنجیره فولاد بر قیمت فروش محصولات و عدم تعیین آثار دستورالعمل نرخ و نحوه عرضه سنگ آهن در بورس کالا بر عملکرد مالی خبر داد.

به گزارش می متالز، شرکت فولاد مبارکه از اثر منفی شیوه نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد بر قیمت فروش محصولات و عدم تعیین آثار دستور العمل نرخ و نحوه عرضه سنگ آهن در بورس کالا بر عملکرد مالی در مقطع فعلی خبر داد.

براین اساس، محسن رضیعی معاون اقتصادی و مالی «فولاد» در خصوص اعلام آثار شیوه نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد اعلام کرد: کاهش مبنای تعیین قیمت پایه اسلب ، ورق گرم و سرد از 95 درصد فوب خلیج فارس به 80 درصد قیمت منطقه CIS با تسعیر نرخ نیما، موجب کاهش قیمت فروش محصولات خواهد شد.

همچنین در خصوص دستور العمل اجرایی نرخ و نحوه عرضه سنگ آهن در بورس کالا ضمن تاکید بر اینکه قیمت ها در شرکت های تولیدکننده فولاد در وضعیتی است که امکان و ظرفیت پذیرش افزایش بهای تمام شده بدون تغییر در قیمت فروش وجود ندارد به دلیل اینکه هنوز دستورالعمل موصوف به این شرکت ابلاغ نشده، امکان تعیین آثار آن برعملکرد مالی و سودآوری مقدور نیست.

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها