عرضه خرد محصولات فولاد مبارکه با تأسیس مراکزی در سراسر کشور

مدیر فروش داخلی شرکت فولاد مبارکه گفت: با توجه به میزان تولیدات شرکت فولاد مبارکه و تعداد خریداران و مصرف‌کنندگان ورق‌های فولادی، عرضۀ محصول در سطح خرده‌فروشی نمی‌تواند مستقیما در واحد فروش شرکت صورت گیرد؛ به همین لحاظ اقدام به تأسیس مراکز خدماتی در استان‌ها کرده است.

به گزارش می متالز، محمد تاجمیر ریاحی اظهار داشت: بازاریابی و فروش انواع محصولات تولیدی در بازار داخل، مدیریت سفارش‌های صادره تا زمان تولید و حمل، رسیدگی به ادعاهای  احتمالی، جمع‌آوری اطلاعات بازار، مدیریت تقاضا و قیمت و توسعۀ بازارهای فروش ازجمله وظایف مهم  واحد فروش داخلی است است.

مدیر فروش داخلی شرکت فولاد مبارکه افزود: شرکت فولاد مبارکه برای پاسخ‌گویی و تأمین نیاز بخش وسیع‌تری از متقاضیان خرید و توزیع گستردۀ محصولات خود در همۀ سطوحِ مصرف و در تمامی گسترۀ جغرافیایی کشور، کانال‌های توزیع و فروش خود را در سه بخش عرضه در بورس کالا، ادارات فروش و مراکز خدماتی و تعاونی‌ها طراحی و پیاده کرده است.

وی تصریح کرد: با توجه به میزان تولیدات شرکت فولاد مبارکه و تعداد خریداران و مصرف‌کنندگان ورق‌های فولادی، عرضۀ محصول در سطح خرده‌فروشی نمی‌تواند مستقیما در واحد فروش شرکت صورت گیرد؛ درعین‌حال شرکت فولاد مبارکه با رسالتی که برای خود قائل است، مایل نیست این بخش از بازار مصرف را نادیده بگیرد و به همین لحاظ اقدام به تأسیس مراکز خدماتی در استان‌ها کرده است.

تاجمیر ریاحی گفت: این شرکت‌ها با فراهم آوردن امکاناتی همانند انبارهای سرپوشیده و مجهز، خطوط برش کلاف و تبدیل آن به ورق، خطوط دوباره‌پیچی و سبک‌سازی کلاف و نیز تجهیزات دیگری که می‌تواند به مصرف‌کنندگان خرد خدمات لازم را ارائه کنند؛ محصولات عمدتا انباری را از فولاد مبارکه خریداری و با برش دادن و خرد کردن و اصلاح، در اختیار کارخانه‌های تولیدی کوچک و مصرف‌کنندگان قرار می‌دهند.

مدیر فروش داخلی شرکت فولاد مبارکه بیان داشت: این محصولات اغلب به‌دلیل داشتن عیوب ظاهری یا کیفی مورد تأیید واحد کنترل کیفیت نیست و به‌عنوان محصول انباری درجه یک یا درجه دو از سفارش‌های خط تولید جدا شده و در انبار جهت ثبت سفارش ذخیره شده است.

وی تصریح کرد: مراکز خدماتی شرکت‌هایی هستند که طبق توافق با فولاد مبارکه متعهد شده‌اند محصولات تحویلی (عمدتا انباری) را با ارائۀ خدمات تکمیلی مناسب و به‌صورت خرده‌فروشی در سطح استان یا منطقۀ جغرافیایی تعیین‌شده در اختیار مصرف‌کنندگان نهایی و صنعتگران کوچک قرار دهند.

تاجمیر ریاحی افزود: از ابتدای راه‌اندازی شرکت فولاد مبارکه، مراکز خدماتی به‌عنوان شبکۀ خرده‌فروشی محصولات شرکت شروع به فعالیت کردند. 

در ابتدا این مراکز در قالب هلدینگ فولاد متیل ایجاد و در سال‌های بعد مراکز خصوصی و مراکز تابعۀ هلدینگ آتیه‌فولاد نقش‌جهان نیز راه‌اندازی شدند.

مدیر فروش داخلی شرکت فولاد مبارکه با بیان اینکه این مراکز که در سطح کشور فعالیت می‌کنند، گفت: وظیفۀ توزیع محصول به‌صورت خرده‌فروشی بین کارگاه‌های کوچک تولیدی را به عهده دارند. تأسیس این مراکز تجربۀ موفقی است که می‌تواند الگویی برای طراحی شبکۀ توزیع گسترده و بلاواسطۀ محصول از تولیدکننده تا مصرف‌کننده و درعین‌حال خودداری از گسترش ساختار فروش باشد.

وی خاطرنشان کرد: بدیهی است این شبکه هنگامی صددرصد موفق خواهد بود و به اهداف خود دست خواهد یافت که مراکز خدماتی با حرکت در مسیر اهداف تعیین‌شده و با رعایت موارد ذیل تمام توان خود را به کار گیرد و منافع بلندمدت را بر منافع کوتاه‌مدت و مقطعی ترجیح دهد.

تاجمیر ریاحی خاطرنشان کرد: مصرف‌کنندگان محصولات فولادی که مصرف سالیانۀ آن‌ها بیش از ۱۰۰۰ تن محصول گرم و یا بیش از ۵۰۰ تن محصول سرد و ۲۵۰ تن محصول پوشش‌دار باشد، می‌توانند به‌صورت مستقیم از شرکت خرید و کد مشتری دریافت کنند و مشتریان دارای مصرف کمتر به مراکز خدماتی در هر استان معرفی می‌شوند که مراکز خدماتی موظف‌اند حداکثر نیاز این مشتریان را از طریق محصولات سفارش خط و انباری تأمین کنند.

مدیر فروش داخلی شرکت فولاد مبارکه تصریح کرد: با توجه به اینکه تولید محصولات درجه دو اجتناب‌ناپذیر است، این محصولات به مراکز خدماتی ارسال می‌شود تا پس از برش‌کاری و دسته‌بندی به مصرف‌کنندگان مرتبط عرضه شوند.

وی گفت: به‌منظور سرعت بخشیدن به تولید در فولاد مبارکه، بخش قابل‌توجهی از خدمات محصولات به مراکز خدماتی واگذارشده است و مراکز خدماتی باید برحسب نیاز مصرف‌کنندگان استان محل استقرار، نسبت به تجهیز کارگاه‌های خود اقدام کنند.

تاجمیر ریاحی اذعان داشت: به‌منظور پوشش تمام مصرف‌کنندگان محصولات فولادی، به‌ویژه در استان‌های کمتر بهره‌مند کشور، در هر استان یک مرکز خدماتی تأسیس شد تا محصولات فولاد مبارکه در تمام نقاط کشور عرضه و علاوه بر توزیع مناسب و توجه به نیاز تمام تولیدکنندگان، مخصوصا مشتریان با مصارف کم، مسؤولیت اجتماعی شرکت تکمیل و نقش بازارسازی برای تولیدات آیندۀ شرکت بهتر اجرا شود.

وی در پایان گفت: مراکز خدماتی در هر استان می‌توانند به‌عنوان پایگاه توزیع محصولات فولاد مبارکه و ارائۀ خدمات برای مشتریان مستقیم شرکت مخصوصا برای حمل ریلی کالاهای مشتریان مورداستفاده قرار گیرند و در حال حاضر تعداد پنج مرکز به ریل متصل‌اند و در سه سال آینده مراکز خدماتی بیشتری به شبکۀ ریلی متصل خواهند شد.

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها