وضعیت بانک‌ها از اول آذر ماه اعلام شد + جزئیات

طرح محدودیت‌های جدید کرونایی که از اول آذرماه اجرا خواهد شد، هوشمند بوده و تعطیلی‌های آن بر مبنای شیوع بیماری از حالتی به حالت دیگر تغییر خواهد کرد.

وضعیت بانک‌ها از اول آذر ماه اعلام شد + جزئیات

طرح محدودیت‌های جدید کرونایی که از اول آذرماه اجرا خواهد شد، هوشمند بوده و تعطیلی‌های آن بر مبنای شیوع بیماری از حالتی به حالت دیگر تغییر خواهد کرد. بر اساس مصوبه ستاد مبارزه با کرونا در این باره، فعالیت کارکنان اداری در شهر‌هایی با سطح قرمز فقط با یک سوم کارکنان و شهر‌هایی با سطح نارنجی و زرد به ترتیب با نصف کارکنان و دو سوم کارکنان صورت خواهد گرفت. 

 

اما در میان دستورات به طور جداگانه اسمی از شبکه بانکی نیامده و دستور خاصی درباره شکل و ساعت کار شعب بانکی به آنان ابلاغ نشده است.محمدرضا جمشیدی، دبیر کانون بانک‌های خصوصی، در همینن باره به تجارت‌نیوز می‌گوید: ما منتظر هستیم که ستاد مبارزه با کرونا درباره بانک‌ها یک دستور رسمی و جداگانه ابلاغ کند. 

 

این که چیزی نه شفاها و نه در سایت اعلام نکرده ما را بلاتکلیف گذاشته است.او معتقد است که بانک‌ها را نباید زیر مجموعه ادارات محسوب کنند زیرا برخی شعب بانکی در شهرستان‌ها با پنج، شش نفر اداره می‌شود و حتی در روزهای عادی این شعب بسیار شلوغ هستند و تعداد مراجعه‌کنندگانشان بسیار بیشتر از پرسنل آنان‌ است.جمشیدی می‌گوید: در مصوبه ستاد کرونا گفته شده که ادارات با یک سوم نیرو کار کنند 

 

اما توجه نشده که بانک‌ها وضعیت متفاوتی دارند. هر کدام از پرسنل بانک مسئول یک خدمت هستند و نمی‌توانند کار دیگری را انجام بدهد چون هرکدام با کد مخصوصی وارد می‌شوند که مخصوص وظیفه همان شخص است. علاوه بر این امور بانکی به دو امضا نیاز دارد و همه پرسنل صاحب امضا نیستند.

او ادامه می‌دهد: می‌خواهند پرسنل دورکاری کنند؟! این حرف برای کارمندان بانک بی‌معناست. مگر می‌شود مشتریان بانکی برای کارشان به خانه پرسنل مراجعه کنند تا کارشان انجام شود؟!  ضمنا این را هم باید در نظر داشت که با دورکاری و تعطیلی گسترده مردم برای انجام کارهای عقب‌مانده بانکی‌شان بیشتر به شعب مراجعه می‌کنند گواه آن هم تعطیلی همیشگی بانک‌ها در روزهای پنج‌شنبه است. 

 

در این حالت کار با پرسنل کمتر ممکن نیست.دبیر کانون بانک‌های خصوصی تاکید می‌کند: ما نمی‌توانیم از دستور ستاد مبارزه با کرونا سرپیچی کنیم پس درخواست کردیم که درباره بانک‌ها با درنظر گرفتن این موارد دستوری جداگانه ابلاغ کنند. هر چند هنوز هیچ اظهار مخالفت یا موافقتی با این درخواست از سوی ستاد دریافت نکردیم.آن طور که جمشیدی می‌گوید نه تنها به این درخواست توجه نشده بلکه سخت‌گیری به شبکه بانکی از همین امروز آغاز شده است.

 

او توضیح می‌دهد‌: من امروز از شهر ری گزارش‌هایی دریافت کردم مبنی بر این که مسئولان ستاد از شعب بانکی این منطقه که باز هستند کدصنفی درخواست می‌کنند در صورتی که بانک جزء اصناف نیست. ستاد کرونا باید این کد را از اصناف بخواهد ته بانک‌ها، اما بانک‌ها را تهدید کرده‌اند که اگر باز باشید و این کد را نداشته باشید، شعبه پلمپ می‌شود.

منبع: تجارت نیوز
‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها