مبلغ پرداختی یارانه نقدی دولت چقدر باید باشد؟ + جزئیات

مردم از مبالغ پرداختی یارانه ‌ها ناراضی هستند و می‌گویند که گرانی چندین برابر است بنابراین دولت نیز باید مبلغ یارانه ‌ها را زیاد کند. یارانه چقدر باید باشد؟

اگر شورای نگهبان مصوبه پرداخت یارانه خرید کالا را تایید کند، دولت باید از این ماه سه یارانه پرداخت کند. مردم اما از مبالغ پرداختی یارانه ‌ها ناراضی هستند و می‌گویند که گرانی چندین برابر است بنابراین دولت نیز باید مبلغ یارانه ‌ها را زیاد کند. یارانه چقدر باید باشد؟

 


آخرین اخبار مربوط به یارانه را اینجا بخوانید


 

مبلغ یارانه نقدی چقدر باید باشد؟

در ابتدای هفته‌ای که گذشت دوازدهمین مرحله یارانه معیشتی به حساب سرپرستان خانوار واریز شد. در روز 20 آبان ماه نیز یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومانی واریز خواهد شد.

در 40 روز اخیر مجلس طرح پرداخت یارانه خرید کالاهای اساسی به 60 میلیون نفر از جمعیت کشور را رسانه‌ای کرده. این طرح در هفته اول آبان ماه نیز تصویب نهایی شد. در حال حاضر شورای نگهبان باید درباره این طرح نظر دهد و در صورت تایید برای اجرا به دولت ابلاغ می‌شود.

در این طرح قرار است به 20 میلیون نفر از افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی 120 هزار تومان و به 40 میلیون نفر دیگر 60 هزار تومان به‌ازای هر نفر طی شش ماه پرداخت شود.

دولتی‌ها اما از ابتدا با این طرح مخالفت کردند. معاون وزیر راه در گفتگو با تجارت‌نیوز از نبود منابع مالی برای اجرای این طرح خبر داد. سخنگوی ستاد بودجه سازمان برنامه‌وبودجه کشور نیز اعلام کرد که اجرای این طرح ممکن نیست چون پولی وجود ندارد.

اما در طرف دیگر مردم قرار دارند که فشار اقتصادی زیادی را تحمل می‌کنند. تورم نقطه‌ای در ماه گذشته به بیش از 41 درصد رسیده است. سبد خرید خانوارها هر روز کوچکتر و گران‌تر می‌شود.

مردم معترض هستند که چرا در حالی که قیمت کلاهای خوراکی و غیرخوراکی گران‌ شده و هر روز بر قیمت آن افزوده می‌شود اما به مبلغ یارانه نقدی اضافه نمی‌شود. آنها پرداخت یارانه خرید کالاها را نیز راه‌گشا نمی‌بینند، همچنین محاسبه کرده‌اند که میزان یارانه دریافتیشان باید چقدر باشد، از 4.5 میلیون تومان تا 11.5 هزار دلار.

 


بیشتر بخوانید : فیلم های سینمایی و تلویزیونی آخر هفته + اسامی و زمان پخش


 

یارانه باید چقدر شود؟

در ادامه اظهارات برخی از مخاطبان تجارت‌نیوز آمده که درباره میزان یارانه‌ای که باید دریافت کنند گفته‌اند:

«روزی که یارانه رو دادن دلار۴_۳ تومن بود، الآن که دلار ۳۰ تومنه یارانه حداقل باید ۸۰۰ هزار تومن باشه»

«یارانه رو بیشتر کنید . با نرخ تورم الان باید یارانه هر نفر یک ملیون و چهارصد هزار تومن باشه»

«آقایون مسول ۴۵هزارتومن چندسال پیش تا الان زمین تا آسمون فرق داره که میدید الان باید ۴۵۰هزار تومن کنیدتا قسمتی ازمشکلات مردم کمتر بشه»

«حداقل یارانه باید چهار میلیون پانصدهزار تومن بدن»

«اون موقع که یارانه ۴۵تومن بود طلا گرمی ۲۰ تومن بود حالا باید یارانه رو به ارزش قبلن طلا واریز کنه دولت که نمیکنه یعنی یارانه حالا یه مرغ هم نمیشه»

«از تاریخ اولین یارانه ۱۰ سال گذشته و قیمتها تقریبا ۱۰۰برابر شده لااقل باید یارانه ۵۰ برابر بشه.»

«سال۸۹یه کیسه برنج ۱۰هزار بود یارانه ۴۵هزار الان حساب کن یارانه باید نفری چقد بود کم کمش نفری یه میلیون. واقعا گریه نداره؟»

«آیا میدانید هرنفرایرانی سالانه ۱۱هزارو۵۰۰هزاردولار یارانه باید بگیرد»

 

منبع : تجارت نیوز

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها