جدیدترین تصمیمات درباره پرداخت یارانه جدید + جزئیات

مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به طرح تأمین کالاهای اساسی با ۱۹۹ رأی موافق، هشت رأی مخالف و سه رأی ممتنع از مجموع ۲۳۸ نماینده حاضر در جلسه با ارجاع این طرح به کمیسیون برنامه‌وبودجه و محاسبات کشور در مجلس جهت رسیدگی بیشتر برای رفع ایرادات مالی آن موافقت کردند.

براساس جلسه امروز مجلس، طرح یارانه خرید کالاهای اساسی برای رفع ایرادات به کمیسیون ارجاع شد و در جلسه فردا تصویب نهایی می‌شود. مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به طرح تأمین کالاهای اساسی با ۱۹۹ رأی موافق، هشت رأی مخالف و سه رأی ممتنع از مجموع ۲۳۸ نماینده حاضر در جلسه با ارجاع این طرح به کمیسیون برنامه‌وبودجه و محاسبات کشور در مجلس جهت رسیدگی بیشتر برای رفع ایرادات مالی آن موافقت کردند.

به گفته رئیس مجلس، ارجاع طرح یک فوریتی تامین کالاهای اساسی بنا به درخواست رئیس کمیسیون برنامه‌بودجه انجام شد که امروز اصلاحات براساس توافق نهایی که با دولت صورت گرفته، در کمیسیون انجام می‌شود و در دستور اول صحن فردا قرار می‌گیرد.

 

بیشتر بخوانید :

ساعت و زمان پخش برنامه عطسه

قیمت طلا و سکه سه شنبه 6 آبان

ثبت نام پیش فروش جدید ۸ محصول سایپا آغاز شد + شرایط و جزئیات

تکلیف یارانه کالاهای اساسی چه شد؟ + جزئیات

قیمت طلا افزایش یافت

 

در این طرح قرار است به ۴۰ میلیون نفر از جمعیت کشور یارانه ۶۰ هزار تومانی به‌ای هر نفر تا سقف پنج نفر و به ۲۰ میلیون نفر دیگر که تحت پوشش نهادهای حمایتی مبلغ ۱۲۰ هزار تومان پرداخت شود. این یارانه قرار است به صورت بن الکترونیک برای خرید کالاهای اساسی تخصیص داده شود.

همچنین این یارانه در شش نوبت پرداخت می‌شود که قرار بود از مهر ماه آغاز شود اما هنوز تصویب نهایی نشده ولی یک عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه گفته که این یارانه از مهر ماه محاسبه می‌شود.

 

منبع: تجارت نیوز

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها