تکلیف یارانه کالاهای اساسی چه شد؟ + جزئیات

براساس جلسه امروز مجلس، طرح یارانه خرید کالاهای اساسی برای رفع ایرادات به کمیسیون ارجاع شده است و در جلسه فردا تصویب نهایی می‌شود.

براساس جلسه امروز مجلس، طرح یارانه خرید کالاهای اساسی برای رفع ایرادات به کمیسیون ارجاع شده است و در جلسه فردا تصویب نهایی می‌شود. بنا به جلسه امروز مجلس تصویب نهایی طرح یارانه خرید کالا برای 60 میلیون نفر به فردا موکول شد. مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به طرح تأمین کالاهای اساسی با 199 رأی موافق، هشت رأی مخالف و سه رأی ممتنع از مجموع 238 نماینده حاضر در جلسه با ارجاع این طرح به کمیسیون برنامه‌وبودجه و محاسبات کشور در مجلس جهت رسیدگی بیشتر برای رفع ایرادات مالی آن موافقت کردند.

به گفته رئیس مجلس، ارجاع طرح یک فوریتی تامین کالاهای اساسی بنا به درخواست رئیس کمیسیون برنامه‌بودجه انجام شد که امروز اصلاحات براساس توافق نهایی که با دولت صورت گرفته، در کمیسیون انجام می‌شود و در دستور اول صحن فردا قرار می‌گیرد.

 

بیشتر بخوانید :

 

قانون جدید چک چه مزیتی دارد؟ + جزئیات

آخرین وضعیت سهام عدالت فوت شدگان اعلام شد + جزئیات

ساعت و زمان پخش برنامه عطسه

قیمت طلا و سکه سه شنبه 6 آبان

ثبت نام پیش فروش جدید ۸ محصول سایپا آغاز شد + شرایط و جزئیات

 


در این طرح قرار است به 40 میلیون نفر از جمعیت کشور یارانه 60 هزار تومانی به‌ازای هر نفر تا سقف پنج نفر و به 20 میلیون نفر دیگر که تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند مبلغ 120 هزار تومان پرداخت شود. این یارانه قرار است به صورت بن الکترونیک برای خرید کالاهای اساسی تخصیص داده شود.

همچنین این یارانه در شش نوبت پرداخت می‌شود که قرار بود از مهر ماه آغاز شود اما هنوز تصویب نهایی نشده ولی یک عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه گفته که این یارانه از مهر ماه محاسبه می‌شود.

 

منبع : تجارت نیوز

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها