دکتر دلفراز مدیرعامل بیمه ملت خبرداد:

تغییر استراتژی فروش و حرکت به سمت خرده‌فروشی

با توجه به تاثیر برنامه‌های توسعه‌ای بیمه ملت بر عملکرد این شرکت، با دکتر اسماعیل دلفراز مدیرعامل بیمه ملت در خصوص اهداف و برنامه‌های جاری شرکت به گفت‌وگو نشستیم که در پی می‌خوانید:

تغییر استراتژی فروش و حرکت به سمت خرده‌فروشی

مدیرعامل بیمه ملت با اشاره به تغییر استراتژی‌ها و اهداف بلندمدت‌ شرکت با توجه به تغییرات در چیدمان بالادستی نمودار سازمانی گفت: بر مبنای سیاست‌گذاری‌های هیات‌مدیره، پیگیری مطالبات و کنترل جدی هزینه‌ها را به عنوان راهبردهای اصلی شرکت دنبال کردیم.

وی پرتفوی شرکت را در شش ماهه نخست سال‌جاری 1100 میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: موفق شدیم فراتر از اهداف‌مان عمل کنیم و در ۶ ماه، بیش از۸۰درصد پرتفوی 1400 میلیارد تومانی سال گذشته را محقق کنیم. 

دکتر دلفراز در همین باره توضیح داد: تغییر استراتژی فروش و حرکت به سمت خرده‌فروشی و همچنین تقویت و توانمندسازی نمایندگان و شبکه فروش از عوامل مهم و اثرگذار در کسب پرتفوی شرکت بوده است.

وی با تاکید بر اهمیت استراتژی شفافیت مالی و وصول مطالبات بیان کرد: در ۶‌ماه نخست امسال توانستیم در مجموع ۲۲۲میلیارد تومان از مطالبات این شرکت وصول شد.

مدیرعامل بیمه ملت افزایش 85 درصدی نسبت توانگری مالی نسبت به سال گذشته را مدنظر قرار داد و افزود: بیمه ملت با نسبت توانگری مالی ۲۷۹درصد، علاوه بر حفظ توانگری مالی خود در سطح یک شرکت‌های بیمه طی ۹ سال متوالی، تنها شرکت بیمه در صنعت است که موفق شده رکورد تثبیت نسبت توانگری مالی بالای ۲۰۰درصد را از آن خود کند. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: با توجه به اقدامات انجام شده در شرکت بیمه ملت توانسته‌ایم سود پیش‌بینی شده ۱۰۰ درصد سال گذشته را در ۶‌ماه نخست امسال محقق کنیم.

دلفراز، رشد ۲۴۰ درصدی در صدور بیمه‌های کشتی به نسبت ۶ماه ابتدایی سال ۹۸ را از جمله موفقیت‌های بیمه ملت در این رشته بیمه‌ای دانست و گفت: این مهم، نشان از تحقق ۴۳۴درصدی بودجه تعیین شده این رشته در بیمه ملت دارد.

وی در خصوص رشته بیمه‌های زندگی نیز تشریح کرد: رشد ۴۲ درصدی حق‌بیمه وصولی و رشد حدود ۳۰ درصدی تعداد بیمه‌نامه‌های صادره رشته زندگی نسبت به مدت مشابه سال ۹۸، با وجود شیوع کرونا و مشکلات اقتصادی موجبات تحقق ۱۰۷ درصدی بودجه تعیین شده برای ۶‌ماه نخست امسال برای بیمه ملت را فراهم کرده است. 

مدیرعامل بیمه ملت در پایان سخنان خود با اشاره به عملکرد مطلوب این شرکت در نیمه نخست سال‌جاری خبر داد: یکی از برنامه‌های بیمه ملت افزایش سرمایه شرکت است که در حال حاضر در مراحل تجدید ارزیابی بوده و امیدواریم تا قبل از پایان سال این هدف عملیاتی شود.

 

توجه به نوآوری و ارائه خدمات و محصولات جدید بیمه‌ای در بیمه ملت

رویکرد و استراتژی شرکت بیمه ملت، توجه به نوآوری و ارائه محصولات جدید بیمه‌ای است. در خصوص دستاوردهای بیمه ملت با توجه به این رویکرد؛ با دکتر دلفراز مدیرعامل بیمه ملت گفت‌وگو کردیم:

دکتر دلفراز با اشاره به این‌که بیمه ملت از جمله شرکت‌های پیشرو در زمینه نوآوری و ارائه خدمات و محصولات جدید بیمه‌ای است؛ گفت: بر اساس همین رویکرد، برای اولین‌بار در صنعت بیمه، قرار است بیمه ملت اوراق بهادار بیمه‌ای اتکایی را منتشر کند. 

وی در همین خصوص توضیح داد: ما توانستیم برای اولین‌بار در صنعت بیمه، با عبور از تنگناها و با حمایت‌های نهاد ناظر، انتشار اوراق بهادار بیمه اتکایی را به منظور انتقال ریسک‌های صنعت به بازار سرمایه در دستور کار قرار دهیم. 

مدیرعامل بیمه ملت استفاده از این ابزار را با توجه به افزایش تحریم‌ها و خروج بیمه‌گران بین‌المللی از بازار بیمه ایران، ضروری دانست و گفت:  باید در این برهه از زمان از ظرفیت‌های بسیار زیاد بازار سرمایه استفاده کرد. 

وی اهمیت انتقال بخشی از ریسک‌های بیمه‌ای را به بازار سرمایه در شرایط تحریم به منظور مدیریت ریسک در این بخش، مدنظر قرار داد و افزود: این طرح مراحل پایانی خود را می‌گذراند و پیش‌بینی ما این است که این طرح از اقبال خوبی برخوردار شود و این امر می‌تواند اثربخشی آن را در اقتصاد تضمین کند.

دلفراز همچنین به کارت اعتباری بیمه ملت به عنوان یکی از ابزارهای مهم مالی و محصول نوین صنعت بیمه اشاره کرد و گفت: این کارت به عنوان جایگزین برای چک تضمینی در خریدهای اقساطی عملیاتی شده و به دلیل مشکلات اقتصادی از اقبال بسیار خوبی برخوردار شد و تاکنون برای ۴ میلیون نفر کارت اعتباری صادر شده است.

وی، بیمه‌نامه آرامش در تحصیل با پوشش کرونا را با هدف ایجاد آرامش خانواده‌ها از دیگر محصولات بیمه ملت برشمرد و بیان کرد: بیمه بازخرید سنوات بیمه ملت نیز با هدف تضمین پرداخت سنوات کارکنان از دیگر خدماتی است که بیمه ملت توانست با نیازسنجی مناسبی که از بازار بیمه‌ای داشت، طراحی و آنها  را وارد بازار کند. 

مدیرعامل بیمه ملت در پایان افزود: بر این اعتقاد هستیم که با خلأیی که در بازار بیمه‌ای کشور احساس می‌شود، ورود محصولات و طرح‌های جدید بیمه‌ای می‌تواند زمینه توسعه صنعت بیمه را  فراهم آورد و اقبال برای خرید بیمه‌نامه‌ها را افزایش دهد.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها