حضور مهندس ناصر تقی زاده در مراسم آغازین سمپوزیوم فولاد کیش

مدیر عامل چادرملو، رئیس هیات عامل ایمیدرو، مدیران و کارشناسان صنایع فولاد کشور در مراسم آغازین سمپوزیوم فولاد کیش حضور یافتند‌.

حضور مهندس ناصر تقی زاده در مراسم آغازین سمپوزیوم فولاد کیش

در  این گردهمآیی و نیز نمایشگاه جنبی آن که از ۱۴ تا ۱۶ مهر ماه در جزیره کیش برگزار  می گردد، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو به همراه شرکتهای تابع، حضوری فعال دارند.

مدیر عامل چادرملو در پنل تخصصی سمپوزیوم فولاد ۹۸ گفت: موضوع اکتشاف یکی از اقدامات حیاتی برای تداوم تولید فولاد درکشور و تحقق تولید ۵۵ میلیون تن است. مهندس ناصر تقی زاده تصریح کرد  : کویر مرکزی ایران دارای ذخایر غنی سنگ اهن است ولی متاسفانه برخی موانع از جمله بهانه های زیست محیطی و بروکراسی اداری موجود مانع از انجام اقدامات اکتشافی و اخذ مجوزهای بهره برداری شده است‌ . وی افزود : از طرفی مجوزهای بسیاری برای بهره برداری از برخی معادن صادر شده ولی عملا بدلیل عدم توانایی  صاحبان آن، بهره برداری از آنها صورت نگرفته است  که باید تکلیف انها هم مشخص شود. وی تاکید کرد: توسعه اقتصادی و گام برداشتن در جهت رونق تولید با تعارف و تئوریهای اکادمیک محقق نمیشود بلکه با بررسی واقعیات و قابلیتهای  صنایع بزرگ امکان پذیر است. وی افزود شاهد این گفته، اجرا پروژه عظیم انتقال آب خلیج فارس است. این طرح بزرگ ملی در حالی توسط بخش خصوصی و ۳ شرکت معدنی و صنعتی  گل گهر، چادرملو و مس اجرا شده است که خیلی ها باور نداشتند که این پروژه قابل اجرا باشد.  وی در پایان یاد اوری کرد در شرایط فعلی اقتصادی، این صنایع معدنی هستند که خلق ارزش می کنند.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها