در 5 بخش و 105 صفحه؛

سالنامه آماری سال 1398 صندوق بازنشستگی کشوری منتشر شد

سالنامه آماری 1398 صندوق بازنشستگی کشوری به همت دفتر برنامه ریزی و تعالی سازمانی این صندوق در 5 بخش و 105 صفحه منتشر شد.

سالنامه آماری سال 1398 صندوق بازنشستگی کشوری منتشر شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، این سالنامه که با پیشگفتار دکتر اکبر افتخاری مدیرعامل صندوق بازنشستگی منتشر شده، در 5 بخش، نمایی کلی از آمار و اطلاعات این حوزه را نشان می دهد.

براساس آمار سال 1398، جمعیت تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری دو میلیون و 577 هزار و 741 نفر است که یک میلیون و 8 هزا رو 668 نفر آن را شاغلان کسور پرداز تشکیل می دهند. همچنین 82 درصد از حقوق بگیران صندوق بازنشستگی گروه «بازنشسته»، 13 درصد «بازنشسته متوفی»، چهار درصد «شاغل متوفی» و یک درصد نیز «از کارفتادگان» هستند.

این آمار نشان می دهد، تا پایان سال 1398، تعداد یک میلیون و 477 هزار و 491 نفر حقوق بگیر صندوق بازنشستگی کشوری هستند که این جمعیت در مقایسه با سال پیش از آن (1397) تعداد 47 هزار و 630 نفر بیشتر شده است. مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در بخشی از پیشگفتار این سالنامه آماری تاکید کرده است: «وجود حجم بزرگی از اطلاعات که هر لحظه در فضای مجازی در حال تولید است و نیز سختی تشخیص صحت یا عدم صحت آن، لزم ارائه آمارهای رسمی توسط هر سازمان را دو چندان می کند. نقش این مهم در عصر اطلاعات به قدری بدیهی است که نه تنها یکی از مهم ترین شاخص های توسعه یافتگی به شمار می رود، که متقابلا سیاست گذاری و برنامه ریزی بدون در اختیار داشتن آمار و اطلاعات، دقیق و بهنگام نیست.»

سالنامه آماری سال 1398 صندوق بازنشستگی کشوری شامل 5 بخش مجزا است که بخش اول آن مربوط به «افراد تحت پوشش» است و موضوعاتی چون جمعیت تحت پوشش، حقوق بگیران به تفکیک جنسیت، دستگاه، استان، رسته شغلی، مدرک تحصیلی و .. را شامل می شود. 

در بخش دوم این سالنامه به آمار و اطلاعات حوزه «رفاهی و حمایتی» مثل خدمات رفاهی، وام های پرداخت شده، بیمه عمر و حادثه، بیماران خاص، بیمه تکمیلی، خانه های امید و تورهای زیارتی و سیاحتی پرداخته شده است. 

بخش سوم با عنوان «مالی و اقتصادی» به مسائلی چون میزان منابع صندوق بین سال های 94 تا 98، مصارف صندوق در این سال ها، وضعیت هلدینگ ها و شرکت ها، ارزش و ترکیب سرمایه گذاری ها، سود حاصل از فعالیت های اقتصادی و میزان سرمایه گذاری ها اختصاص دارد.

موضوعاتی مثل ترکیب نیروی انسانی صندوق به تفکیک استان، نوع قرارداد، مدرک تحصیلی، مدت خدمت و سن و همچنین دوره های برگزار شده آموزشی در بخش چهارم با عنوان «منابع انسانی» گردآوری شده است.

بخش پنجم و پایانی سالنامه آماری سال 1398 صندوق بازنشستگی کشوری با عنوان «سایر اقلام»، آماری را در حوزه های حقوقی، فناوری اطلاعات، مراجعه به پیشخوان، پیام های صوتی مشترکان، پاسخ دهی مرکز ارتباط با مشترکان، تعداد خدمات دریافتی از تلفن گویا، مسائل اطلاع رسانی و در نهایت نرخ نفوذ خدمات اینترنتی صندوق بازنشستگی را به مخاطبان و محققان ارائه می کند. 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها