در نشست شورای هماهنگی طرح احیاء و فعالسازی معادن کوچک مطرح شد:

86 معدن در مدار تولید قرار گرفت

قائم مقام ایمیدرو از پایش 660 معدن کوچک مقیاس تا پایان شهریور امسال خبر داد و گفت: از آغاز طرح احیا، فعال سازی و توسعه معان کوچک تا پایان شهریورماه امسال، 86 معدن فعال و در وضعیت تولید قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به نقل از ایمیدرو، عباس نعیمی در نشست شورای هماهنگی طرح احیاء و فعالسازی معادن کوچک افزود: در قالب طرح احیا، فعال سازی و توسعه معان کوچک مقیاس، از ابتدای امسال تا پایان شهریور ماه جاری، از 660 معدن، برای 150 معدن اقدام کلینیکی انجام شده است.

وی با بیان اینکه این آمار از 31 استان کشور دریافت شده است، عنوان کرد: از ابتدای اجرای طرح احیاء و فعالسازی معادن کوچک تاکنون، 2790 معدن پایش شده است.

عضو هیات عامل ایمیدرو ادامه داد: از این تعداد، بر روی 1170 معدن اقدام کلینیکی انجام شده است.

قائم مقام ایمیدرو اعلام کرد: در مجموع تاکنون برای 200 معدن اقدامات نهایی صورت گرفته است و تا پایان نیمه نخست امسال، 86 معدن فعال و در مدار تولید قرار گرفت که ۵۴ معدن مربوط به سال جاری است.

نعیمی گفت: ایمیدرو در راستای تحقق اهداف مورد توجه در طرح احیا، فعال سازی و توسعه معان کوچک، اقداماتی همچون برگزاری مناقصه برای انتخاب مشاور به منظور شناسایی محدوده های اکتشافی، برگزاری جلسات کارگروه های استانی، برگزاری جلسان سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی و احداث واحدهای فراوری در استان های کرمان و سیستان و بلوچستان و … را در دستور کار قرار داد.

در این جلسه وجیه الله جعفری؛ مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، سیدرضا عظیمی؛ مدیر اجرایی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس و محمدرضا بهرامن؛ رئیس خانه معدن ایران، حضور داشتند.

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها