وضعیت صف‌های خرید و فروش بورس چهارشنبه ۱۲ شهریور

بازار سرمایه امروز چهار شنبه در شروع معاملات با اُفت شاخص کل رو به رو بود.

وضعیت صف‌های خرید و فروش بورس چهارشنبه ۱۲ شهریور

به گزارش خبرنگار مستقل آنلاین ،امروز چهارشنبه ۱۲ شهریور شاخص کل بورس در شروع معاملات با اُفت ۳۷ هزار واحدی رو به رو بود.

بازار مجددا با فشار فروش آغاز به کار کرده است.

بانکی‌ها امروز با معاملاتی نسبتا پر عرضه شروع به کار کردند. دی، ونوین، وسینا، وکار، وتجارت و وبصادر از جمله نماد‌های پر فروش گروه اند. سامان متعادل داد و ستد می‌شود.

کاهش ۳۷ هزار واحدی نماگر بورس در ۲۰ دقیقه آغازین معاملات امروز

شاخص کل بورس تهران در این لحظه در ارتفاع یک میلیون و ۶۴۷ واحد قرار گرفته است.

فارس، فولاد و شستا بیش‌ترین تأثیر منفی و نماد‌های امین، قنیشا و کرازی بیشترین اثر مثبت را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

فلزات اساسی هم امروز معاملاتی پر عرضه را تجربه می‌کنند. فولاد، فملی، ذوب، فولای، فخوز، فاسمین، فزرین و فلوله با فشار فروش داد و ستد می‌شوند.

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۱۲ شهریورماه

بورس + فرابورس

تعداد نماد‌های مثبت کل بازار: ۷۱

تعداد نماد‌های منفی و صف فروش: ۵۰۲

خودرویی‌ها هم همسو با دیگر گروه‌های بزرگ با فشار عرضه همراه اند. خودرو، خساپا، خگستر و خزامیا با افت قیمت داد و ستد می‌شوند.

در ساعت ۹ و ۴۰ دقیقه شاخص کل بورس پس از افت ۴۰ هزار و ۶۱۵ واحدی (۲.۴ درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۶۴۴ هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با کاهش ۰.۹ درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۴۴ نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۴۸۱ نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۶۰۰ میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند و نماد‌های فولاد, فملی و شپنا در گروه پربیننده‌ترین‌های بورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به دو هزار و ۳۷۰ میلیارد تومان رسید.

در ساعت ۹:۴۵ جمع صف‌های خرید حدود هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش ۱۴ هزار میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۱۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش شستا، دی و آریان به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام سرمایه‎گذاری تأمین اجتماعی هزار میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید ثبهساز، امین و زملارد در نوبت انتظار است.

 ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان (۷۵ درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر پنج هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان (۳۸ درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۲۸ نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۹۶ نماد بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف بهساز کاشانه تهران (ثبهساز) به ۸.۵ درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

 "خودرو و ساخت قطعات" کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش دو هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است و پس از آن گروه "بانک‌ها و مؤسسات اعتباری" قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن هزار و ۴۷۰ میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه "عرضه برق، گاز و ... " با تقاضای خرید ناچیز ۷۷ میلیارد تومانی همراه است.

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۱۲ شهریورماه

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۱۲ شهریورماه

ارزش معاملات بورس و فرابورس از ۷.۵ هزار میلیارد تومان عبور کرد.

منبع :باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها