نحوه دریافت وام ودیعه مسکن

متقاضیان دریافت تسهیلات ودیعه مسکن با توجه به شیوع ویروس کرونا از طریق پیامک برای ثبت نام اقدام کنند.

نحوه دریافت وام ودیعه مسکن
به گزارش خبرنگار مستقل آنلاین، همزمان با افزایش قیمت مسکن در بخش اجاره دولت تصمیماتی را برای کنترل قیمت در این بخش در دستور کار خود قرار داد تا بتواند التهاب این بازار را کاهش دهد.

در ابتدا تعیین سقف قیمتی ۲۵ درصد را برای شهر تهران و تمدید اجاره تا سه ماه بعد از سفید شدن وضعیت شهر از ویروس کرونا را در دستور کار خود قرار داد.

طرح بعدی که دولت مطرح کرد پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن بود که روز چهارشنبه رییس جمهور آن را اعلام کرد. این تسهیلات شامل ۵۰ میلیون تومان با اقساط ۵۴۰ هزار تومان برای تهران، ۳۰ میلیون تومان با اقساط ۳۲۰ هزار تومان در سایر کلان شهرها و ۱۵ میلیون تومان برای شهرهای کوچک تا ۱۵۰ هزار تومان تعیین شد.

متقاضیان این تسهیلات شرایطی مشابه طرح اقدام ملی مسکن باید داشته باشند و البته تازه عروس داماد ها و خانه اولی ها و خانوارهای بالای ۵ نفر در اولویت برای دریافت این تسهیلات هستند.

همچنین خانواده های تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد هم مشمول دریافت این تسهیلات هستند.

روز گذشته هم رییس کل بانک مرکزی در فضای مجازی اعلام کرد کسانی که می خواهند اصل و سود این تسهیلات را دریافت کنند با تایید وزارت راه وشهرسازی می توانند با نرخ سود ۱۲ درصد دریافت کنند.

هم اکنون این تسهیلات برای واحدهای تا ۷۵ متر در تهران و ۹۰ متر برای شهرستان ها است و متقاضیان باید حتما کد رهگیری دریافت کنند. در همین زمینه امروز معاونت مسکن وساختمان وزارت راه شهرسازی اطلاعیه را منتشر کرده است.

طرح تسهیلات بانکی کمک ودیعه اجاره مسکن

۱- سقف تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن در مناطق شهری کشور به (میلیون ریال) شهر‌های بالای یک میلیون نفر جمعیت شامل شهر‌های مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، قم، اهواز، کرمانشاه

۲- تسهیلات بانکی موضوع این مصوبه از محل منابع تسهیلات تخصیصی به واحد‌های کسب و کار‌های آسیب‌دیده کرونا است.

۳- تسهیلات مذکور با نرخ سود ۱۳ درصد و با سررسید یک ساله به مستاجرین واجد شرایط پرداخت می‌گردد.

تبصره - در دوره قرارداد صرفاً سود تسهیلات از سوی مستاجرین پرداخت و اصل تسهیلات در سررسید تسویه خواهد شد.

۴- متقاضیان دریافت این تسهیلات ابتدا از طریق ارسال پیامک به سرشماره ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ ثبت نام اولیه می‌نمایند و سپس در زمان‌بندی اعلامی می‌بایست در سامانه وزارت راه و شهرسازی به آدرس www.tem.mrud.ir ثبت نام نمایند.
۵- متقاضیان دریافت این تسهیلات می‌بایست شرایط مندرج در ماده ۱ ایین نامه اجرایی قانون ساماندهی را داشته باشند. این شرایط عبارتند از: داشتن فرم (ج) سبز، نداشتن سابقه مالکیت از سال ۱۳۸۴ به بعد، متاهل یا سرپرست خانوار بودن، داشتن سابقه ۵ سال سکونت در شهر مورد تقاضا.
۶- متقاضیان می‌بایست دارای اجاره نامه رسمی یا اجاره نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای کد رهگیری باشند.

۷- گروه‌های مشمول دریافت تسهیلات موضوع این مصوبه، به شرح زیر تعیین می‌گردد.

 کارگران و حقوق بگیران ثابت، (با اولویت ازدواج‌های جدید و خانواده‌های ۵ نفره و بیشتر)
 مشمولین تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی کشور و زنان سرپرست خانوار

۸- وثایق لازم برای اخذ وام متعاقبا از طریق سامانه طرح اقدام ملی اعلام می‌گردد.

قابل توجه متقاضیان دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن

جهت رعایت اصول بهداشتی و جلوگیری از گسترش بیماری کرونا و رفاه حال متقاضیان دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن، ثبت‌نام از متقاضیان با استفاده از سامانه پیامکی انجام خواهد شد.

بدین منظور متقاضیان واجد شرایط می‌توانند از ساعت ۱۰ صبح روز شنبه مورخ ۰۴/۰۵/۱۳۹۹ با ارسال کد ملی سرپرست خانوار به شماره پیامکی ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ از طریق تلفن همراه شخصی خود، نسبت به ثبت‌نام اولیه دریافت این تسهیلات اقدام نمایند. لازم به ذکر است که مهلت ثبت نام در ساعت ۲۴ روز پنج شنبه مورخ ۰۹/۰۵/۱۳۹۹ به اتمام خواهد رسید.

تذکر ۱: ضروری است شماره تلفن همراه متقاضی که از طریق آن پیامک ارسال می‌گردد به نام فرد متقاضی باشد.

تذکر ۲: متعاقباَ زمان تکمیل اطلاعات و پرداخت تسهیلات از طریق سامانه طرح اقدام ملی مسکن به ادرس www. Tem.mrud.ir اعلام خواهد شد.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها