پیش بینی بورس در هفته آینده

شاخص بازار سهام در هفته اخیر یک رشد متعادل قابل پیش‌بینی معادل سه درصد داشت. اما آیا این روند در هفته بعد هم تکرار می‌شود؟

به گزارش مستقل آنلاین، شاخص بازار سهام در حالی بازدهی سه درصدی را در هفته اخیر ثبت کرد که در هفته گذشته تجارت‌نیوز در گزارش «بازار سرمایه هفته بعد» با توجه به اخبار منتشر شده رسمی این روند را پیش‌بینی کرده بود.

اما در هفته آینده بورس چه وضعیتی خواهد داشت؟

تداوم شیوع کرونا و افت شدید قیمت دلار شاید دو نااطمینانی مهم بازار سرمایه باشد. با این تفاوت که بورس در دوره تشدید نااطمینانی اولی تجربه مثبتی را پشت سر گذاشت اما در روزهای افت شدید قیمت دلار شاخص بازار واکنش منفی نشان داد. به همین دلیل شاید مهمترین تهدید بازار سهام در هفته آینده تداوم ریزش قیمت دلار باشد.

افزایش رسمی قیمت خودرو و تقویت نمادهای این گروه، ادامه حمایت‌های مسئولان از بازار سهام، ادامه عرضه اولیه نمادهای جدید، آغاز پرداخت وام ودیعه مسکن و احتمال تقویت نمادهای مرتبط با بخش مسکن، اعلام گشایش‌های اقتصادی از جمله اولین تراکنش کانال مبادلات بشردوستانه سوئیس با ایران و همکاری‌های اقتصادی ایران با دو کشور عراق و چین، افزایش تورم ماهانه به شش درصد، پذیره‌نویسی احتمالا دارا دوم که قرار است در مرداد ماه انجام شود و برگزاری مجامع شرکت‌ها هرکدام سیگنال‌های مثبتی برای سهامداران است که احتمالا تقویت شاخص بورس را به همراه داشته باشد.

با این حال مقاومت‌های ناشی از نزدیک شدن شاخص کل بازار سهام به دو میلیون واحد نیز از نگاه برخی می‌تواند میزان تاثیرپذیری از این اخبار مثبت را کم کند اما در مجموع اخبار رسمی حاکی از تداوم رشد شاخص بازار سهام اما احتمالا با سرعت متعادلی مثل هفته اخیر است.

منبع:تجارت‌نیوز

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها