با حضور سرپرست وزارت صمت صورت گرفت:

تبیین برنامه های ایدرو در سال جهش تولید

معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایدرو در نشست هم اندیشی و تبیین برنامه ایدرو در سال جهش تولید با اشاره به سهم فعالیت ایدرو در اقتصاد ملی گفت: ایدرو از نیم قرن پیش آغازگر توسعه صنعتی در کشور بوده و با توسعه زیر ساخت های صنعتی سهم بسزایی در تولید ناخالص ملی داشته است.

امیر بیات تصریح کرد: اکنون در آغاز پنجاه و چهارمین سال فعالیت این سازمان، انعطاف پذیری و چابکی در انطباق با شرایط روز صنعت وتولید کشور یکی از الزامات مهم مد نظر ایدرو به عنوان پرتجربه ترین سازمان توسعه ای کشور است.

معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایدرو  با اشاره به راهبرد های کلان  چهار گانه وزارت صمت در خصوص برنامه های سال جاری ایدرو گفت: تکمیل طرح ها و پروژه های نیمه تمام، تعمیق ساخت داخل و تامین مالی پایدار  از برنامه های ایدرو در راستای تحقق جهش تولید در سال ۹۹ است .

بیات  پیگیری اجرایی شدن اولویت های ابلاغی جایگزینی واردات در طرح  های تولید پارچه چادر مشکی، تولید گوشی تلفن همراه، تولید موتور سیکلت برقی و تولید تایر سنگین را از دیگر برنامه ایدرو در سال جاری عنوان کرد.

در این نشست، عضو هیات عامل و معاون برنامه ریزی وتوسعه ایدرو نیز  در تشریح  اقدامات این سازمان گفت: سازمان گسترش در حال حاضر ۳۴ طرح و پروژه  را در دست اجرا دارد که از این تعداد،  ۲۵ طرح سرمایه گذاری ، یک طرح در حوزه پیمانکاری عمومی، ۲ مورد مدیریت طرح و  ۶ مورد پروژه های جهش تولید است.

محمدرضا عبداللهی  پروژه یابی در مناطق محروم و کمتر برخوردار را یکی دیگر از اقدامات سازمان گسترش ذکر و خاطرنشان کرد: ایدرو در ۱۲ استان  ۳۹ طرح اولویت دار را شناسایی کرده  و برای همکاری با بخش خصوصی در خصوص  شناسایی سرمایه گذار  فراخوان عمومی داده است.

وی ارزش سرمایه گذاری این طرح ها را ۱۹۳ هزار میلیارد ریال و اشتغال  زایی مستقیم ۵۶۰۰ نفر  عنوان کرد.

عبداللهی در ادامه افزود:  طرح تکمیل مجمتع صنعتی اسفراین ، واحد بیو اتانول سوختی کرمانشاه،  طرح تولید بیو ایمپلنت های الو گرافت در تهران و کرمانشاه  و طرح تولید فیلتر های تصفیه آب در ایلام  از طرح های هستند که امسال به  بهره داری می رسند.

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها