پرسود ترین سرمایه گذاری + آنالیز بازارها

در هفته‌ای که سپری شد دو بازار سکه و ارز رشد دو رقمی را به ثبت رساندند که دلار با رشد ۱۷ درصدی پربازده‌ترین بازار شد، بورس و طلای ۱۸ عیار نیز هم‌پای هم رشد کردند.

به گزارش مستقل آنلاین ، بررسی عملکرد بازارها در هفته‌ای که سپری شد از بازدهی مثبت همه آنها خبر می‌دهد و دلار بیشترین رشد را از آن خود کرده است.

براساس نرخ‌های اعلامی صرافی ملی قیمت دلار سه هزار و ۲۵۰ تومان افزایش یافت و از ۱۸ هزار و ۹۵۰ تومان در آخر هفته گذشته به رقم ۲۲ هزار و ۲۰۰ تومن رسید.

این شاخص بازار ارز با بازدهی ۱۷.۱ درصدی در رتبه نخست جدول بازدهی هفتگی بازارهای مالی قرار گرفت.

پس از دلار سکه بیشترین افزایش قیمت را داشت، سکه امامی در این هفته یک میلیون و ۴۳۰ تومان رشد کرد.

طبق داده‌های اقتباس شده از شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز، سکه طرح جدید در پنجشنبه هفته قبل هشت میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد.

اما در این هفته از مرز ۱۰ میلیون تومان عبور کرد و روز گذشته روی نرخ ۱۰ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان معامله شد که بازدهی ۱۶ درصدی را در این هفته به همراه داشته است.

بورس و طلا در این هفته بازدهی یکسانی داشتند و هر کدام رشد ۸٫۷ درصدی را به ثبت رساندند.

طلا نیز همانند سکه از یک مرز قیمتی عبور دارد، هر گرم طلای ۱۸ عیار در پایان هفته گذشته ۸۸۹ هزار تومان قیمت داشت که با افزایش ۷۷ هزار تومانی در هفته‌ای که سپری شد به رقم ۹۶۶ هزار تومان رسید.

براساس داده‌های سازمان بورس و اوراق بهادار شاخص کل بورس نیز با رشد بیش از ۱۴۰ هزار واحدی به سطح یک میلیون و ۷۵۳ هزار و ۶۴۲ واحدی رسید.

این شاخص در پایان معاملات چهارشنبه هفته قبل روی سطح یک میلیون و ۶۱۲ هزار و ۹۰۲ واحدی به کار خود پایان داده بود.

منبع :تجارت‌نیوز
‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها