نقدینگی لازم برای عرضه اولیه فردا

فردا قرار است ۱۵ درصد از سهام شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تامین، با نماد «سیتا» به روش عرضه اولیه وارد بورس شود. اما نقدینگی لازم برای خرید چقدر است؟

نقدینگی لازم برای عرضه اولیه فردا

به گزارش مستقل آنلاین، بر اساس اطلاعیه سازمان بورس، در روز چهارشنبه ۱۱ تیرماه، یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون سهم (معادل ۱۵ درصد از کل سهام) با نماد «سیتا» عرضه اولیه خواهد شد که از این میان یک میلیارد و ۳۲۰ میلیون سهم به عموم عرضه شده و ۳۳۰ میلیون سهم نیز سهمیه صندوق‌های سرمایه‌گذاری خواهد بود. 

بر این اساس در روز چهارشنبه، هر کد حقیقی و حقوقی می‌تواند حداکثر ۸۰۰ سهم در بازه قیمتی ۱۴۹۰ تا ۱۵۷۵ تومانی ثبت سفارش انجام دهد. در نتیجه حداکثر نقدینگی مورد نیاز برای خرید، یک میلیون و ۲۶۰ هزار تومان است. البته این در صورتی است که تنها یک میلیون و 650 هزار نفر در این عرضه اولیه شرکت کنند. در حالتی که تعداد شرکت‌کنندگان بیشتر باشد، سهم کمتری نیز به هر نفر تعلق می‌گیرد. فرضا اگر مانند عرضه اولیه‌های قبلی، بالای 3 میلیون و 500 هزار نفر مشارکت کنند، به هر نفر حداکثر 380 سهم می‌رسد که نقدینگی کمتری نیز می‌خواهد، تقریبا 595 هزار تومان. هر چه تعداد شرکت‌کننده بیشتر باشد، نقدینگی مورد نیاز نیز کمتر خواهد شد. 

منبع:اقتصادنیوز

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها