مهندسی معکوس قطعات آسیاب کارخانه گندله سازی فولاد خراسان با موفقیت انجام شد

کارکنان فولاد خراسان، موفق به مهندسی معکوس و تهیه نقشه قطعات آسیاب کارخانه «گندله سازی» این شرکت شدند.

مهندسی معکوس قطعات آسیاب کارخانه گندله سازی فولاد خراسان با موفقیت انجام شد

 به گزارش دنیای معدن،رئیس تولید واحد گندله سازی فولاد خراسان اظهارکرد: پس از راه اندازی کارخانه گندله سازی، بومی سازی تجهیزات آسیاب با کروکی برداری، طراحی و مهندسی معکوس و تهیه نقشه های ساخت آغاز و به همت پرسنل نگهداری تعمیرات و دفتر فنی این واحد، با موفقیت به انجام رسید.

علیرضا توکلی درباره اهمیت بومی سازی صورت گرفته به دست کارکنان این واحد گفت: خوشبختانه با این اقدام، توقفات ناشی از نبود قطعات یدکی در واحد گندله سازی فولاد خراسان کاهش یافته و برای آماده به کاری تجهیزات آسیاب که به واسطه ساختار و عملکرد خود دائما در معرض سایش هستند، گام بزرگی برداشتیم.

وی خاطرنشان کرد: بالابردن عمر تجهیزات باعث می شود که خط تولید گندله با توقف کمتری رو به رو شود و دراین راستا ضمن تهیه نقشه های ساخت نسبت به بهینه کردن قطعات هم از لحاظ طراحی، مونتاژ و دمونتاژ و هم از لحاظ بالابردن استحکام و استفاده از مواد اولیه مناسب فرآیند های آسیاب گندله سازی اقدام شد تا از توقفات ناشی از فرسایش قطعات جلوگیری گردد.

علیرضا توکلی یادآورشد: فرآیند بومی سازی قطعات فوق اجرا و توسط شرکت های پیمانکار توانمند ایرانی، اجرای «ساختِ داخل» این تجهیزات اجرا شده و در چرخه ی تولید قرار گرفته است.

خسروجردی رئیس نت گندله سازی درباره دستورکار «ساخت داخل و بومی سازی» در فولاد خراسان افزود: واحد «نگهداری و تعمیرات»، تجهیزات و قطعات فاقد یدکی را شناسایی نموده تا در فرصت تعمیرات سالانه پیش رو با همکاری پیمانکاران داخلی نسبت به کروکی برداری و مهندسی معکوس و بومی سازی ازطریق ساخت داخل اقدام نماید تا آماده به کاری این قسمت از تجهیزات نیز تکمیل تر گردد.

گفتنی است واحد خردایش کارخانه گندله سازی که با وجود آسیاب های گلوله ای وظیفه بالابردن بلین کنسانتره وارداتی را دارد جزء نواحی مهم گندله سازی می باشد . این واحد ضمن انجام عملیات خردایش کنسانتره های با بلین بالا و آماده سازی حجم مخازن گرند اور کمک شایانی به تهیه مواد اولیه تولید گندله سبز می نماید که در بالابردن کیفیت و حجم تولید بسیار موثر می باشد .

کارخانه گندله سازی مجتمع فولاد خراسان با ظرفیت سالانه 5/2 میلیون تن در سال، اردیبهشت ماه 1397 به بهره برداری رسید.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها