مراقبت ویژه از عرصه های فضای سبزقشم با آغاز فصل گرما

مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم از برنامه ریزی و انجام تمهیدات لازم برای حفظ و مراقبت از فضای سبز جزیره با آغاز فصل گرم و بالا رفتن درجه هوا خبر داد.

مراقبت ویژه از عرصه های فضای سبزقشم با آغاز فصل گرما

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، فرج طهماسبی با تاکید بر اهمیت نگهداری و توسعه فضای سبز جزیره در همه فصل ها بیان کرد: نگهداری و توسعه فضای سبز با افزایش دمای هوا در شرایط اقلیمی جنوب کشور و بحران کم آبی یکی از مهمترین چالش ها است و موفقیت در این زمینه به همکاری و مشارکت شهروندان و مسئولین نیاز دارد.

وی ادامه داد: نیروهای مدیریت امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم، اقدامات لازم در جهت پیشگیری از آسیب گونه‌های گیاهی سازگار با زیست بوم جزیره در مقابله با گرمای هوا آغاز کرده و هماهنگی های لازم با پیمانکارها برای حفظ و نگهداری فضای سبز جزیره صورت گرفته است. 

مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم از تغییر ساعات آبیاری به عنوان یکی از این اقدامات اشاره کرده و افزود: با نظارت ویژه کارشناسان این مدیریت و به منظور جلوگیری از تبخیر آب موجود در دسترس گیاه از طریق تعرق و آفتاب سوختگی، میزان دور و ساعات آبیاری در این ایام تغییر و نسبت به شست و شوی درختان اقدامات لازم در حال انجام می باشد. 

به گفته طهماسبی، برای داشتن فضاهای خنک و سایه دار بیشتر جهت استفاده شهروندان در روزهای گرم تابستانی، سعی شده از هرس های غیرضروری در معابر اصلی شهر جلوگیری شود.

مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم در پایان از تمامی کارکنان و کارگران فضای سبز که در ایام ماه مبارک رمضان و در روزهای گرم و طاقت فرسای تابستانی همراه با وجود بیماری کرونا، تمام تلاش خود را جهت خلق شهری سرسبز به انجام می رسانند، تشکر و قدردانی کرد.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها