جزییات درج نماد صندوق سرمایه گذاری بانک‌ها و بیمه‌ها در بورس اعلام شد

درج دارا یکم در تابلو

صندوق سهام بانک‌ها و بیمه‌های دولتی با عنوان دارا یکم در بورس عرضه شد.

درج دارا یکم در تابلو

 

بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: صندوق سرمایه‌گذاری در سهام قابل معامله واسطه‌گری مالی یکم با نماد «دارا یکم» در فهرست نرخ صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس درج شد.

 

به گزارش مستقل آنلاین براساس مجوز پذیره نویسی شماره ۶۳۶۴۸/۱۲۲ سازمان بورس و اوراق بهادار، اولین صندوق سهام عرضه شده دولت در بخش بانک و بیمه با مدیریت غیرفعال شامل شرکت‌های «بیمه اتکایی امین، بیمه البرز، بانک صادرات، بانک ملت، بانک تجارت» با نسبت‌های مشخص که در امیدنامه صندوق ذکر شده است و با نام صندوق سرمایه‌گذاری قابل‌معامله واسطه‌گری مالی یکم در بورس اوراق بهادار تهران درج شد.

 

براساس این گزارش از این تاریخ (۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹) صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله واسطه‌ری مالی یکم با نماد «دارا یکم (DARA YEKOM)» در فهرست نرخ‌های بازار صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس اوراق بهادار تهران درج شد.

براساس این اطلاعیه، مدیر این صندوق شرکت تامین سرمایه بانک مسکن و موسس آن وزارت امور اقتصادی و دارایی است و متولی صندوق سازمان حسابرسی و حسابرس آن موسسه حسابرسی شاخص اندیشان معرفی شده‌اند.

 

گفتنی است: قیمت سهام تشکیل دهنده واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق، متوسط قیمت سهام در سی روز گذشته (منتهی به تاریخ فراخوان واگذاری) با احتساب ۲۰ درصد تخفیف است مشروط براینکه پس از اعمال تخفیف از ۷۰ درصد قیمت پایانی روز معاملاتی قبل از شروع پذیره‌نویسی کمتر نباشد.

حدود ۵ درصد از دارایی صندوق به عنوان دارایی سرمایه‌گذاران و به منظور انجام عملیات بازارگردانی نزد صندوق نگهداری خواهد شد. واحدهای پذیره نویسی شده حداقل ۲ ماه پس از پایان پذیره‌نویسی، قابلیت معامله در بازار ثانویه بورس اوراق بهادار تهران را خواهد داشت.

 

لازم به ذکر است: صندوق واسطه‌گری مالی یکم با ثبت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار از جمله صندوق‌های سرمایه‌گذاری موضوع بند (۲۰) ماده (۱) قانون بازار اوراق بهادار و بند (هـ) ماده (۱) قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید و جزء ۲ بند (الف) تبصره (۲) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور به شمار خواهد آمد.

صندوق تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار و بر اساس مقررات، اساسنامه و امیدنامه خود فعالیت خواهد کرد. اطلاعات این اطلاعیه پذیره‌نویسی در مورد صندوق سرمایه‌گذاری مورد نظر کامل نیست. اطلاعات کامل راجع به این صندوق در اساسنامه و امیدنامه آن درج شده است.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها