توضیحات رئیس جمهور از منافع سهام عدالت برای مردم

آیا می توانیم سهام عدالت را بفروشیم؟

آزادسازی سهام عدالت چه تاثیری بر بورس خواهد گذاشت؟

رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت گفت: موافقت رهبر معظم انقلاب قدم بسیار خوبی برای صاحبان سهام عدالت است. از شورای عالی بورس می‌خواهم که آیین نامه آن را تدوین کنند. از سال ۹۵ که سهام عدالت سامان پیدا کرد، در سه نوبت سود این سهام را به مردم پرداخت کردیم. مردم اگر تمایل داشته باشند که این سهام را نگه دارند، از سود سهام خود سالانه بهره می‌گیرند، مردم مالک این سهام هستند و اختیار آن را دارند، اگر خواستند می‌تواند سهام خود را در چارچوب بورس بفروشند. به نظر من در این شرایط اقتصادی، سهام به کمک مردم آمده و موافقت رهبر معظم انقلاب در این شرایط برای ما ارزشمند است. رییس جمهور ضمن قدردانی از مقام معظم انقلاب درباره ابلاغیه ایشان در خصوص سهام عدالت، از شورای عالی بورس خواست در کمترین زمان ممکن ‌آیین نامه و مقررات واگذاری سهام عدالت را تهیه کند.

حجم ویدیو: 2.66M | مدت زمان ویدیو: 00:01:22

محمد ابراهیم احمدی کارشناس بازار سرمایه گفت:

ورود سهام عدالت می تواند منجر به رونق بیش از پیش بازار سرمایه و مهار رفتار سفته بازانه در بازارهای موازی بخصوص بازارهای مسکن و دلار شود.

همچنین پول های هر چند اندک خانوارها که محل مناسبی برای سرمایه گذاری نیافته اند، اکنون سمت و سوی بهتری پیدا می کند . دستور رهبر انقلاب در شرایط فعلی اقتصادی در این خصوص بسیار هوشمندانه بوده چرا که در صورت مدیریت صحیح به رشد اقتصادی کشور ختم خواهد شد.

این اقدام همچنین می تواند نسبت به ترویج فرهنگ سهام داری در بین عموم مردم کمک کند.

سیاستگذاران بورس و شورای عالی این نهاد باید به دو نکته توجه کنند: اول آنکه از آنجایی که بیشتر مردم با سهام پربازده آشنا نیستند، بهتر است شرایطی فراهم شود که سبدی از سهام متنوع بهره مند شوند.

و دوم اینکه باید مراقب باشند مردمی که سرمایه های خود را وارد بورس کرده اند با سیاست های اشتباه و تصمیمات آنی دچار ناامیدی نشوند و این فرصت طلایی که بعد از سال ها نصیب اقتصاد کشور عزیزمان شده از دست نرود.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها