وزیر صمت عنوان کرد:

با محتکران برنج برخورد می‌شود

در تامین ارزاق عمومی هیچ دغدغه‌ای نیست هرچند این گفته وزیر صنعت امیدوار کننده است اما اینکه هنوز دست برخی گروه‌ها برای احتکار مواد غذایی و ارزاق عمومی باز است جای نگرانی دارد.

با محتکران برنج برخورد می‌شود

 

 

وزیر صمت گفت: با توجه به تمهیدات انجام شده در ذخیره مناسب کالاهای اساسی، در تأمین ارزاق عمومی مردم هیچ دغدغه‌ای وجود ندارد

به گزارش مستقل آنلاین به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضا رحمانی در جلسه ستاد تنظیم بازار کشور با بیان اینکه با توجه به تمهیدات انجام شده در ذخیره مناسب کالاهای اساسی، در تأمین ارزاق عمومی مردم هیچ دغدغه‌ای وجود ندارد گفت: در مجموع، عملکرد ستاد تنظیم بازار کشور در طول سال گذشته مثبت بوده و در روند مدیریت بازار مؤثر عمل کرده است.

 

وی ادامه داد: یکی از مهمترین اقدامات انجام شده در تأمین کالاهای ضروری مورد نیاز مردم در طول سال گذشته، توجه به تولیدات داخلی و تأمین بازار از این محل بوده است.

در این راستا به موضوع تأمین مواد اولیه بخش تولید در ستاد تنظیم بازار توجه ویژه‌ای شده و خوشبختانه نتایج مثبت و مؤثر آن در شرایط سخت ایام پایانی سال و همزمان با شیوع کرونا در سطح کشور ملموس بوده است.

 

رحمانی تصریح کرد: تولید مناسب اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم در دو ماه گذشته یک کار جهادی بوده و ظرفیت تولید کشور در این حوزه به فاصله کمی، چندین برابر شده است.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: البته عموم شاخص‌های بخش تولید در کشور در طول سال ۹۸ رشد چشمگیری داشته اند و امسال نیز با لحاظ برنامه‌های موفق سال گذشته، برای تحقق اهداف سال جهش تولید، برنامه‌ریزی لازم در دستور کار قرار گرفته و همه موارد با جدیت هرچه تمام دنبال خواهد شد.

 

رحمانی با اشاره به برنامه تفویض اختیارات به تشکل‌های بخش خصوصی در سال ۹۸، افزود: این روند امسال پررنگ‌تر از سال گذشته تداوم خواهد داشت و حتماً در روند تصمیم گیری ها نمایندگان بخش خصوصی و تشکل‌های مرتبط حضور خواهند داشت.

 

وی تاکید کرد: یکی از عوامل مؤثر در عملکرد قابل تقدیر ستاد تنظیم بازار کشور در سال ۹۸، حضور فعالانه و مؤثر بخش خصوصی در این ستاد و نظرات مؤثر و کارشناسانه آنها در روند تصمیم گیری ها بوده است.

 

وزیر صمت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به گزارشات موجود از طرح ویژه برای مبارزه با احتکار برنج، گفت: انواع برنج که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور می‌شود، حتماً باید با قیمت مصوب عرضه شود و با هرگونه افزایش قیمت برخورد خواهد شد.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها