رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان لوازم خانگی اعلام کرد

حذف ارز نیمایی برای واردات قطعات لوازم خانگی

‌از ابتدای امسال ارز نیمایی برای واردات مواد اولیه و قطعات تولیدی لوازم خانگی حذف شده است.این در حالی است که بخش مهمی از ارز نیمایی این صنعت صرف خرید لوازم و قطعات یامواد اولیه تولید می‌شده است.

حذف ارز نیمایی برای واردات قطعات لوازم خانگی

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان لوازم خانگی گفت: ‌از ابتدای امسال ارز نیمایی برای واردات مواد اولیه و قطعات تولیدی لوازم خانگی حذف شده است.

 

مرتضی میری با اشاره به اینکه ارز نیمایی برای واردات قطعات و مواد اولیه تولید لوازم خانگی حذف شده است به فارس گفت:‌ تولیدکنندگان لوازم خانگی اکنون با مشکل دریافت ارز نیمایی برای واردات قطعات مورد نیاز تولید مواجه شده‌اند.

 

وی بیان داشت: بر اساس اعلام تولیدکنندگان صنعت لوازم خانگی، از ابتدای سال جاری (99)، برای واردات قطعات لوازم خانگی ارز نیمایی به واردکنندگان و تولیدکنندگان تخصیص نیافته است.

 

وی اظهار داشت: واردکنندگان و تولیدکنندگان لوازم خانگی باید برای واردات قطعات مورد نیاز تولید ارز را به قیمت آزاد تهیه کنند که این موضوع قیمت تمام شده تولید را افزایش خواهد داد.

 

پیگیری‌ها از وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز حاکی از آن بود که ارز نیمایی برای واردات قطعات و مواد اولیه لوازم خانگی حذف شده است و به گفته یکی از مسؤولان وزارت صنعت، معدن و تجارت ارز نیمایی از ابتدای امسال دیگر به واردات قطعات و مواد اولیه لوازم خانگی تخصیص داده نشده است.

 

در حالی که ارز نیمایی واردات قطعات لوازم خانگی حذف شده در اقدامی عجیب ستاد تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت روز گذشته 7 اردیبهشت 99 اعلام کرد که برنامه‌ریزی برای واردات 5 هزار تن لیموترش با ارز نیمایی انجام شده و این محموله وارداتی تا اواسط اردیبهشت امسال به کشور وارد می‌شود.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها