مجری طرح گندم اعلام کرد

بدهکاری ۱۳۰ میلیارد تومانی دولت به تولیدکننده‌های بذر

گندم جزو کالاهای اساسی و استراتژیک است که هر سال حتی قیمت خرید تضمینی آن را دولت اعلام می‌کند. حال دولت یارانه‌ای را که بابت خرید بذر مادر گندم به تولیدکنندگان بذر گندم بدهکار استبه ۱۳۰ میلیارد تومان رسیده و باید آن را پرداخت کند.

 

گندم جزو کالاهای اساسی و استراتژیک است که هر سال حتی قیمت خرید تضمینی آن را دولت اعلام می‌کند. حتی بذر این کالاهای استراتژیک نیز جزو اقلامی است که دولت خریدار پروپا قرص آن است. حال دولت یارانه‌ای را که بابت خرید بذر مادر گندم به تولیدکنندگان بذر گندم بدهکار است و باید آن را پرداخت کند.

مجری طرح گندم گفت: برای تأمین بذر گندم در سال‌ آینده 130 میلیارد تومان مطالبات شرکت‌های تولیدکننده بذر در سال 98 باقی مانده که باید پرداخت شود.

به گزارش مستقل آنلاین، اسماعیل اسفندیار پور مجری طرح گندم کشور در شبکه خبر اعلام کرد: دولت 130 میلیارد تومان از محل یارانه به شرکت‌های تولیدکننده بذر بدهکار است و برای تأمین بذر گندم در سال آینده تقاضا می‌کنیم که این بدهی پرداخت شود.

وی با تأکید بر این که صد درصد بذر مورد نیاز گندم کشور در داخل تولید می‌شود، گفت: با شرکت‌های تولید کننده بذر باید همکاری کنیم تا بذر مورد نیاز را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تأمین کنند.

 

مجری طرح گندم کشور هم چنین از ستاد سوخت و وزارت نفت برای تسهیل و روان سازی تأمین سوخت مورد نیاز کمباین و ادوات بخش کشاورزی در فصل برداشت درخواست همکاری کرد.

 

اسفندیاری پور با بیان این که 12 هزار کمباین مهاجر بین استان‌ها در فصل برداشت وجود دارد، گفت: از فرمانداری‌ها و نیروهای انتظامی درخواست می‌کنیم که شرایطی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ فراهم کنند که این کمباین‌ها برای انجام برداشت گندم به مقصد خود برسند.

 

وی ادامه داد: این محصول 37 هزار میلیارد تومان گردش مالی دارد و مهمترین محصول بخش کشاورزی و تأمین کننده امنیت غذایی کشور است و بنابراین همه باید برای برداشت و رساندن آن به سفره مردم همکاری کنند.

 

 

 

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها