فوری/ حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی افزایش یافت

رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی جزئیات جدیدی از افزایش حقوق امسال بازنشستگان را اعلام کرد.

فوری/ حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی افزایش یافت

 

براساس اعلام سازمان، پرداخت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی ازفردا (۲۰فروردین ماه) براساس حروف الفبا، آغاز خواهد شد. از مدتی پیش، زمزمه‌هایی مبنی بر افزایش مستمری بازنشستگان به گوش رسیده بود و البته این موضوع منوط به چراغ سبز دولت است. در همین رابطه خبرنگار نبض بازار برای اطلاع بیشتر با محمد اسدی؛ رئیس کانون گفتگو کرده است که در ادامه می‌خوانید.

حقوق امسال بازنشستگان از حقوق کارگران و کارمندان کمتر نخواهد بود

محمد اسدی، رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی، درپاسخ به این سئوال که حقوق سال ۱۴۰۳ بازنشستگان چه میزان افزایش خواهد یافت، گفت: این قول را به بازنشستگان تامین اجتماعی می‌دهیم که حقوق امسال از مجموع  حقوق کارگران و کارمندان کمتر نشود. ما در کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی  در حال پیگیری هستیم تا ماده ۹۶ تامین اجتماعی اجرایی شود این ماده قانون به صراحت می‌گوید تامین اجتماعی مکلف است حداقل سالی یک‌بار حقوق بازنشستگان برابر تورم و معیشت افزایش دهد و این باید از سوی هیئت وزیران تصویب شود.

نسبت به حقوق بازنشستگان یک قدم کوتاه نمی‌آییم

وی با بیان اینکه از فردا واریزی‌های بازنشستگان انجام خواهد شد، افزود: پیگیری امور مشکلات بازنشستگان صندوق و قوانین و خدماتی و رفاهی از مهمترین وظیفه کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی است و بر این اساس نسبت به حقوق بازنشستگان یک قدم کوتاه نماییم. درخواست ما مرقانون است و مصر بر اجرای دقیق قانون  ماده ۹۶ تامین اجتماعی هستیم. حدود ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار بازنشستگان تحت پوشش تامین اجتماعی داریم که حقوق آن‌ها از سازمان دریافت می‌شود. ۳۶۰ کانون استانی و شهرستانی داریم و ۳ هزار نفر هیئت‌مدیره‌های کانون هستند.

تلاش برای تحقق کامل متناسب سازی حقوق بازنشستگان

اسدی درباره اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان هم گفت:متناسب سازی مصوبه مجلس است و باید ابلاغ شود،   ۷۵ درصد متناسب سازی حقوق برای سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ پرداخت شد و ۲۵ درصد آن مانده که در احکام بازنشستگان نیز آمده، اما پرداخت نشده است. ما در حال تعامل با مجلس هستیم تا دولت مکلف شود حقوق بازنشستگان را به اندازه تورم افزایش دهد تا هرساله نیازمند متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان نباشیم. تمام تلاش ما بر این است متناسب سازی حقوق بازنشستگان امسال تحقق پیدا کند.

محمد اسدی؛ رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی  با بیان اینکه تامین اجتماعی سرمایه کارگران است و نباید به  این سرمایه دست درازی شود، افزود: دخالت‌هایی از سوی برخی صورت می‌گیرد، اما هر دستی که بخواهد در داخل جیب بیت‌المال تامین اجتماعی برود، قطعا باید منتظر برخورد و واکنش جامعه بازنشستگان تامین اجتماعی باشد.

منبع: نبض بازار

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها