قیمت خودرو ۱۱ اسفند ۱۴۰۲/ پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته آینده​

قیمت خودرو ۱۱ اسفند ۱۴۰۲/ صعود ۷۲ میلیون تومانی قیمت خودرو ایرانی.

قیمت خودرو ۱۱ اسفند ۱۴۰۲/ پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته آینده​

قیمت خودروهای داخلی بازار طی 5 روز کاری بازار، افزایش محسوسی را تجربه کرد. در این میان قیمت انواع پژو پارس بیشترین صعود قیمتی را تجربه کرد.

 بازار خودرو امروز، جمعه 11 اسفند 1402، وضعیت آرامی را تجربه می‌کند و تمامی خودروهای داخلی و مونتاژی نسبت به روز گذشته تغییری ندارند.

البته چنین ثبات قیمتی زیر سایه تعطیلی بازار بوده و با توجه به اینکه طی هفته جاری با افزایش نرخ ارز، قیمت خودرو صعودی شد، انتظار می‌رود در صورتی که این افزایش نرخ ارز ادامه‌دار باشد، قیمت خودرو نیز گران‌تر خواهد شد.

قیمت خودروهای داخلی بازار طی 5 روز کاری بازار، افزایش محسوسی را تجربه کرد. در این میان قیمت انواع پژو پارس بیشترین صعود قیمتی را تجربه کرد.

کوییک دنده‌ای S از هاچ‌بک‌های اقتصادی شرکت سایپا محسوب می‌شود که طی هفته اخیر برخلاف کلیت بازار، تغییرات چندانی نداشته و نسبت به ابتدای هفته، 18 میلیون تومان گران‌تر شد و با 412 میلیون تومان معامله می‌شود.

شاهین G از سدان‌های لوکس و رده بالای سایپا به شمار می‌رود که در روزهای گذشته نوساناتی را تجربه کرد. این خودرو با رشد 34 میلیون تومانی نسبت به شنبه این هفته به نرخ 722 میلیون تومان رسید.

دنا پلاس تیپ 1 دنده‌ای یکی از محبوب‌ترین سدان‌های داخلی محسوب می‌شود که با رشد 36 میلیون تومانی نسبت به روز شنبه این هفته، سرانجام به قیمت 780 میلیون تومان رسید.

پژو پارس LX TU5 یکی از رکوردداران افزایش قیمت در خودروهای داخلی بود. این خودرو طی هفته‌ای که گذشت 72 میلیون تومان گران‌تر شد و با نرخ 810 میلیون تومان معامله می‌شود.

قیمت خودروهای مونتاژی همانند داخلی‌های بازار، ثابت بوده و تغییری ندارد.

ام‌وی‌ام X22 دنده‌ای اسپرت لاکچری که جزو ارزان‌ترین کراس‌اوورهای مونتاژی بازار شناخته می‌شود که هفته گذشته 30 میلیون تومان گران‌تر شده و با 825 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

جک J4 آپشنال اما برخلاف اکثریت بازار، ارزان‌تر شده است. این سدان پرفروش کرمان موتور طبق نوساناتی که از ابتدای هفته تجربه کرد، سرانجام دو میلیون تومان افت قیمت داشته و به نرخ 833 میلیون تومان رسید.

فیدلیتی پرایم پنج نفره از کراس‌اوورهای مونتاژی بهمن موتور بوده که همانند دیگر خودروهای بازار، گران‌تر شده است. این خودرو با رشد 55 میلیون تومانی با نرخ یک میلیارد و 900 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

هایما 8S که از جدیدترین خودروهای مونتاژی ایران خودرو به شمار می‌رود که طی هفته جاری 130 میلیون تومان بالا رفت و به نرخ یک میلیارد و 990 میلیون تومان رسید.

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته آینده​

عمادالدین جعفری، کارشناس بازار خودرو در گفت‌وگو با تجارت‌نیوز اظهار کرد: علی‌رغم اینکه بازار خودرو در حال سپری کردن بازار شب عید است و در رکود کامل به سر می‌برند.

جالب اینجاست علی‌رغم اینکه نرخ ارز طی هفته گذشته افزایشی بوده و بسیاری از خودروهای بازار متأثر از این افزایش، گران‌تر شده است، اما باز هم تقاضای چندانی در بازار وجود ندارد. هفته آینده نیز به نظر می‌رسد که قیمت‌ها به همین شکل باشد و غالباً، مصرف‌کنندگان واقعی به سمت آن می‌روند.

منبع: تجارت نیوز

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها