خیلی زود شاهد گرانی دلار با رقمی بالای ۷۵ هزار تومان خواهیم بود

قیمت دلار وابسته به تنش میان ایران و پاکستان است.

خیلی زود شاهد گرانی دلار با رقمی بالای ۷۵ هزار تومان خواهیم بود

برزو حق‌شناس، کارشناس ارز، گفت:

بدهی دولت و شرکت‌های دولتی به بانک‌ها و بانک مرکزی رشد عجیبی داشته و اسم این را نمی‌توان مهار رشد نقدینگی و پایه پول گذاشت چرا که این بدهی باید برگردانده شود؛ متاسفانه بی‌انضباطی مالی دولت همچنان ادامه دارد که منجر به افزایش تورم می‌شود.

اگر درگیری‌های ایران با پاکستان گسترده‌تر شود عواقب خیلی بدی برای اقتصاد ما به دنبال خواهدداشت به طوری که خیلی زود دلار با قیمتی وحشتناک با رقمی بالای ۷۵ هزار تومان خواهیم‌داشت.

اگر تنش‌ها ادامه پیدا نکند علیرغم خواسته دولت که می‌خواهد قیمت دلار را کنترل کند قیمت دلار تا پایان سال حوالی ۶۰ هزار تومان خواهدبود.

از ماه گذشته تمامی بازارها به جز بازار مسکن جدا از تنش های ایجاد شده سیگنال هایی مبنی بر خروج از رکود نشان داده‌اند و اگر حتی تنش‌ها از بین برود، قیمت‌ها ثابت نمی‌ماند. شاید برای مدت اندکی قیمت‌ها نزولی شود اما مجددا قیمت‌ها سیر صعودی خود را پیش خواهندگرفت.

جدا از اخبار تنش‌ها ایجاد شده مهم ترین رویداد تاثیر گذار در قیمت ارز، فروش نفت ایران به چین است که اخیرا کاهش پیدا کرده و اگر این کاهش تداوم داشته باشد تاثیر بدی بر قیمت ارز خواهد گذاشت./ تیترتجارت

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

 • امیر

  خیلی خبیث هستید.

 • Omid

  خدا شما اصلاح ناطلبان را لعنت کند که همه خبائث زیر سر شماست

 • احمد اکبرزاده

  کمر قشر متوسط شکسته قشر ضعیف هم کلا نابود شده

 • حامد

  ملعونها چرا یکی از شما کارنشناسها نمی گوید باید بانکهای خصوصی منحل و ادغام بشوند 20 تا بانک خصوصی می خواهیم چکار؟امسال فقط سه بانک خاورمیانه اقتصاد نوین و سامان به تنهایی 606 هزارمیلیارد تومان خلق نقدینگی کردند چطور انتظار دارید تورم بیاید پایین.مردم درد مملکت این بانکهای خصوصی هستند که خلق نقدینگی می کننند و وام تجاری می دهند نه وام تولید

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها