دلار تا پایان سال سقف ۶۰ هزار تومان را رد می‌کند؟

طی دو روز گذشته قیمت دلار در روند نزولی قرار گرفت.

دلار تا پایان سال سقف ۶۰ هزار تومان را رد می‌کند؟

دیروز بازار ارز افت قیمت داشت و با کاهش ۳۰۰ تومانی، دلار با رقم ۵۰ هزار و ۴۵۰ تومان معامله شد. ریتم کاهشی بازار ارز متعاقب خبرسازی سیاست‌گذار روزهای رکودی را برای بازار رقم زده است و بازیگران ارزی تمایلی به مبادلات جدی در بازار ندارند و در لاک احتیاطی فرو رفته‌اند.

در حالی که معامله‌گران احتمال برگشت قیمت دلار به کریدور ۴۰ هزار تومانی را نمی‌دهند، کارشناسان اقتصادی نیز معتقدند بعید است تا پایان سال جاری سقف ۶۰ هزار تومانی قبلی را رد کند. آنها می‌گویند احتمالا در سال‌ جاری دلار همین منطقه ۵۰ تا ۵۱ هزار تومانی را با اندکی افزایش یا کاهش حفظ کند.

قیمت دلار کاهش یافت

در حال حاضر معامله‌گران، بازار دلار و طلا را برای سرمایه‌گذاری جذاب نمی‌بینند و بازارهای دیگر برایشان گیرایی بیشتری دارد. آنها بی‌تحرکی بازار ارز و کاهش‌های پیاپی قیمت طلا و سکه را عاملی برای رکود تقاضا می‌دانند. بازیگران بازار ارز می‌گویند‌ مردم زمانی برای خرید به بازارهای مالی ورود می‌کنند که بازار در روند صعودی قرار داشته باشد. ریتم‌های باثبات و کاهش‌های محدود، عموم مردم را به خرید و فروش ترغیب نمی‌کند.

دیروز قیمت دلار در بازارهای مجاور روند کاهشی داشت. روز گذشته قیمت دلار سلیمانیه با کاهش ۱۲۰ تومانی، روی قیمت ۵۰ هزار ۴۰۰ تومان ایستاد. دلار هرات نیز کاهش ۴۰۰ تومانی داشت و با قیمت ۵۰ هزار و ۵۰ تومان معامله شد./ تجارت نیوز

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها