گزارش مسافران در فرودگاه امام: مجردها بازرسی می‌شوند و باید حقوق ورودی بپردازند!

برخی از مجردها به صورت رندوم، بازرسی می‌شوند و در صورتی که کالای لوکسی در چمدانشان باشد، باید حقوق ورودی آن را بپردازند.

گزارش مسافران در فرودگاه امام: مجردها بازرسی می‌شوند و باید حقوق ورودی بپردازند!

برخی از مسافران در فرودگاه‌ها می‌گویند وقتی وارد کشور می‌شوند، گمرک چمدان آنها را بررسی می‌کند و از کالاهای لوکسی که در چمدان دارند، عوارض می‌گیرد؛ به نحوی که برخی مجبور به پرداخت هزاران دلار عوارض شده‌اند!

بررسی‌های میدانی خبرنگار اقتصاد آنلاین از گمرک فرودگاه امام نیز حاکی از صحت این موضوع است؛ البته روایت و حکایت گمرک کمی با روایت مسافران تفاوت دارد.

یک منبع آگاه در گمرک جمهوری اسلامی ایران با تایید اینکه برخی مسافران عوارض کالاهای ورودی خود را به گمرک می‌پردازند، به خبرنگار «اقتصاد آنلاین» می‌گوید: این خبر صحت دارد؛ اما کاری به خانواده‌ها و چمدان‌هایشان نداریم.

تنها برخی از مجردها را به صورت رندوم، بازرسی می‌کنیم و در صورتی که کالای لوکسی در چمدانشان باشد، باید حقوق ورودی آن را بپردازند.

ما حتی کاری با مسافران پروازهای اروپایی و غیره نداریم و تنها چمدان برخی از مسافران را که از ترکیه و امارات می‌آیند، بازرسی می‌کنیم و اگر کالای لوکسی در چمدانشان وجود داشته باشد، باید عوارض دهند. موضوعی که البته از سوی مسافران رد می شود و بیشتر گویا گریبان مسافرانی را می گیرد که با ایرلاین های متفاوت از اروپا به ایران آمده اند.

اما یکی از مسافرانی که مشمول این عوارض شده، خانم مسنی است که همراه با همسرش، از لندن به ایران می‌آمد و مجبور شده برای کالاهای چمدانش ۹۰۰ دلار عوارض بپردازد. البته گمرک می‌گوید دلار برای این عوارض با نرخ ۳۷ هزار و ۵۰۰ تومانی محاسبه می‌شود./ چندثانیه

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

  • ناشناس

    ای خاک بر سر بدبختتون. همون دو نفری هم که توریست میاد ایران بپرونین

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها