گوجه فرنگی لاکچری شد

گوجه فرنگی هم گران شد؟

گوجه فرنگی لاکچری شد

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران، جابه‌جایی فصلی (اتمام فصل گرم و ورود به فصل سرد) را علت اصلی افزایش قیمت گوجه فرنگی برشمرد و گفت: قیمت این محصول در بازار کاهش می‌یابد.

اسدالله کارگر درباره افزایش قیمت گوجه فرنگی در بازار افزود: هر ساله به دلیل جابه‌جایی فصلی قیمت برخی صیفی جات از جمله گوجه فرنگی تغییر می‌کند، زیرا به دلیل بارش‌ها میزان گوجه فرنگی در همه استان‌های تولیدی کشور کاهش می‌یابد.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران اظهار کرد: اکنون با کاهش تولید گوجه فرنگی در برخی استان‌ها، استان‌های جنوبی کشور نیز هنوز به تولید انبوه نرسیده است؛ بنابراین این نوسان تولید منجر به تغییر در عرضه محصول در بازار و در نهایت افزایش قیمت گوجه فرنگی شده است.

وی تصریح‌کرد: قیمت فعلی گوجه فرنگی در بازار مقطعی است و با افزایش عرضه گوجه فرنگی از استان‌های جنوبی کشور قیمت‌ها به تعادل خواهد رسید، البته نباید انتظار داشته باشیم که قیمت‌ها در فصل زمستان به نرخ‌های فصل تابستان برسد اما به طور حتم قیمت‌ها کاهش می‌یابد.

کارگر گفت: اکنون قیمت گوجه فرنگی در میدان میوه و تره بار مرکزی تهران برحسب کیفیت بین ۱۴ تا ۲۵ هزار تومان به فروش می‌رسد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها