زمان اعلام قیمت‌های جدید خودرو اعلام شد

بررسی دستورالعمل شورای رقابت جهت تعیین قیمت پایه خودرو از جمله اخذ قیمت‌های پایه رقابتی، شناسایی سه خودروی مشابه خارجی و… در دستور کار قرار گرفته است.

زمان اعلام قیمت‌های جدید خودرو اعلام شد

به گزارش مستقل آنلاین؛ طبق گفته مدیر روابط عمومی مرکز ملی رقابت، بر اساس فرمول جدید شورای رقابت قیمت خودرو باید تغییر کند و واقعی شود و با توجه به برگزاری جلسات، امیدواریم که این هفته قیمت‌ها اعلام گردد.

 

سپهر دادجوی توکلی گفت: جلسات شورای رقابت در مورد بازار خودرو در حال برگزاری است؛ این جلسه عصر امروز و سه‌شنبه نیز برگزار می‌شود.

مدیر روابط عمومی مرکز ملی رقابت اضافه کرد: در این جلسات بررسی دستورالعمل شورای رقابت جهت تعیین قیمت پایه خودرو از جمله اخذ قیمت‌های پایه رقابتی، شناسایی سه خودروی مشابه خارجی و… در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: تاکنون قیمت‌های محاسباتی از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اخذ شده است و بقیه گزاره‌ها نیز در حال جمع آوری می‌باشد و فقط مرحله اعلام قیمت مانده است.

 

قیمت خودرو باید تغییر کند

توکلی در پاسخ به این سوال که هفته جاری قرار است برای فروش خودروهای داخلی ثبت نام انجام شود، آیا خودروها با قیمت جدید در این مرحله فروخته می‌شوند، اظهار کرد: شورای رقابت دستورالعمل تهیه کرده و این دستورالعمل متضمن فرمول جدید است بنابراین بر اساس این فرمول باید قیمت جدید هم برای خودرو اعلام گردد.

مدیر روابط عمومی مرکز ملی رقابت افزود: خودروساز زیانده می‌باشد و همین موضوع باعث کاهش عرضه گردیده است؛ با تغییر قیمت‌ها عرضه نیز باید افزایش پیدا کند. در جلسه امروز هم در مورد واردات خودرو در شورای رقابت صحبت شد تا از این طریق عرضه بیشتری صورت گیرد.

وی ادامه داد: منطق شورای رقابت این است که اعلام قیمت‌های جدید خود رو چند مزیت به دنبال خود خواهد داشت؛ یکی اینکه خودروساز زیان نخواهد کرد، مصرف کننده خودرو را با قیمت واقعی خریداری می‌کند و قیمت‌های کذایی از بین می‌رود و با توجه به سودآور شدن بنگاه، سهامدار نیز سود خواهند کرد.

توکلی در مورد اینکه آیا قیمت‌های جدید این هفته اعلام خواهند شد یا خیر، اظهار کرد: امیدواریم این هفته قیمت‌ها اعلام شود البته دقیق نمی‌توان گفت. اما شورای رقابت امروز بعد از ظهر و سه‌شنبه جلسه دارد و هر زمان امکان دارد رأی نهایی و جزئیات اعلام گردد.

مدیر روابط عمومی مرکز ملی رقابت در مورد اینکه کدام نهاد قیمت نهایی خودرو را اعلام می‌کند، گفت: شورای رقابت وظیفه تعیین دستورالعمل را دارد و وظیفه قیمت گذاری را ندارد. تعیین قیمت از سوی شورای رقابت تخلف محسوب می‌شود و این نهاد صرفاً فرمول را ارائه می‌کند.

همچنین وی تصریح کرد: فعلاً تعیین تکلیفی در درباره اینکه کدام نهاد قیمت جدید خودرو را اعلام کند صورت نگرفته است./ همشهری

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها

.