قسط تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن چقدر شد؟ + تصویر

طرح نهضت ملی مسکن را دولت سیزدهم با هدف خانه‌دار کردن مردم کلید زد. در قالب این طرح، دولت وعده داد که تا پایان کار دوره ۴ ساله‌اش در ۱۴۰۴، ۴ میلیون واحد مسکونی تحویل متقاضیان بدهد.

قسط تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن چقدر شد؟ + تصویر

به گزارش مستقل آنلاین؛ پیش‌بینی شده است تا پایان سال جاری ۴۸ هزار واحد از واحدهای طرح نهضت ملی مسکن تحویل متقاضیان شود.

پیش‌بینی شده است تا پایان سال جاری ۴۸ هزار واحد از واحدهای طرح نهضت ملی مسکن تحویل متقاضیان شود.

طرح نهضت ملی مسکن را دولت سیزدهم با هدف خانه‌دار کردن مردم کلید زد. در قالب این طرح، دولت وعده داد که تا پایان کار دوره ۴ ساله‌اش در ۱۴۰۴، ۴ میلیون واحد مسکونی تحویل متقاضیان بدهد. اخیرا نیز رئیس‌جمهور در مراسم آغاز عملیات اجرایی مسکن‌های ویلایی در یزد گفت که به رغم تاخیر در پیشرفت ساخت یک میلیون مسکن در هر سال، دولت مصمم است که تا پایان دوره چهارساله ۴ میلیون مسکن را به متقاضیان تحویل بدهد.

در حال حاضر میزان تسهیلات پرداختی در طرح نهضت ملی در روستاها ۲۵۰ میلیون تومان؛ مناطق شهری ۳۰۰ میلیون تومان؛ مراکز استان‌ها ۳۵۰ میلیون تومان؛ کلانشهرهای بیش از یک‌میلیون نفر ۴۰۰ میلیون تومان؛ و در تهران ۴۵۰ میلیون تومان است. اخیرا مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد که انتظار می‌رود سقف وام از ۳۵۰ میلیون تومان تا ۵۰۰ میلیون اضافه و زمان بازپرداخت نیز اضافه شود.

 

39470663

 

همچنین طبق وعده وزیر، در قالب طرح مسکن ملی در شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۵ هزار نفر، زمین ۲۵۰ متری و در روستاها زمین ۵۰۰ متری به متقاضیان داده می‌شود.

مطابق صحبت‌های اکبر نیکزاد، رئیس بنیاد مسکن در مجموع ۳۱۲ هزار و ۶۹۳ واحد مسکن توسط بنیاد مسکن در نقاط مختلف شهری و روستایی در حال ساخت است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری ۴۸ هزار واحد از واحدهای طرح نهضت ملی مسکن تحویل متقاضیان شود.

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها

.