واردات این خودروها منتفی شد!

کیا طی نامه‌ای رسمی اعلام کرد که کوشا خودرو نماینده رسمی این خودروساز نیست.

واردات این خودروها منتفی شد!

واردات خودروهای کیا منتفی می‌شود؟

فرآیند واردات خودرو با ورود محصولات کیا توسط شرکت واردکننده کوشا خودرو آغاز شد. پیش از اجرای واردات نیز این شرکت‌ ماه‌ها به تبلیغات گسترده در سطح شهر مشغول بود و برخی از گران‌ترین بیلبوردهای تبلیغاتی پایتخت را به قبضه خود درآورده بود.

هم‌اکنون که حدود ۲۵ روز از ورود نخستین محموله از محصولات کیا به کشور می‌گذرد، کیا طی نامه‌ای رسمی اعلام کرد که کوشا خودرو نماینده رسمی این خودروساز نیست و هیچ‌گونه مجوز فعالیت در زمینه محصولات کیا ندارد.

این نامه شرکت کیا در حالی منتشر شد که خدمات پس از فروش و انتقال تکنولوژی یکی از اصلی‌ترین شروطی بود که برای واردات خودرو در نظر گرفته بود. حال این مساله مطرح می‌شود که آیا با اتفاقات پیش‌آمده، واردات کیا متوقف می‌شود؟

برخی از مسئولان کوشا خودرو در پاسخ به پیگیری‌های تجارت‌نیوز اعلام کردند: با توجه شرایط تحریمی کشور، هیچ شرکت مادری حاضر به فعالیت و حضور در ایران نیست. از لحاظ  رسمی، هیچ نمایندگی به‌صورت مستقیم از طرف شرکت مادر در ایران حضور ندارند. به همین دلیل است که شرکت خودروسازی کیا چنین نامه‌ای را منتشر کرده است. این شرکت تأکید دارد که واردات خودروهای برند کیا همچنان ادامه دارد و متوقف نمی‌شود.| تجارت‌نیوز

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها

.