دلا ر صعود کرد، طلا سقف زد!

قیمت دلار در شروع امروز، با روندی افزایشی باز شد. روند قیمت طلا و سکه، نیز امروز نیز صعودی بود.

دلا ر صعود کرد، طلا سقف زد!

دلار باز هم صعود کرد

این اسکناس آمریکایی از ابتدای هفته جاری با وجود سیاست‌های نهاد پولی کشور برای کاهش قیمت،کاهشی به تمایل نشان نداده و گویی نسبت به سیاست‌های بانک مرکزی ایمن‌ شده است.

فاکتورهای موثر بر افزایش قیمت‌ دلار همچنان پابرجاست. کارشناسان بازار معتقدند اقتصاد، زبان زور و دستور نمی‌فهمد و این سیگنال‌های نامساعد اخبار بین‌المللی است که روند را در مسیر افزایش قرار داده است.

دیروز دلار محدوده ۴۰ هزار تومانی را شکست و امروز نیز یک پله بالاتر نشست. به نظر می‌رسد اثر سیگنال‌های منفی سیاسی به مثابه اهرم فشار بر این بازار عمل ‌می‌کند و می‌تواند دوباره قیمت دلار را به محدوده‌های بالاتر بکشاند، کمااینکه این اسکناس آمریکایی پتانسیل همراهی با روند‌های صعودی را نیز دارد.

 

طلا سقف زد

قیمت انس جهانی طلا ۱۰ دلار بالا رفت و به منطقه ۱۹۱۹ دلاری رسید و دلار در معاملات بازار آزاد ۴۲ هزار تومانی شد.

با وجودی که به نظر می‌رسد نوسانات ۲ روز گذشته دلار، قیمت طلا و سکه را در روند صعودی قرار داده است اما تلاش بازارساز نیز نتوانست این روند صعودی را کُند کند.

سکه امامی دیروز مرز ۲۱ میلیون تومانی را شکست و در کانال ۲۲ میلیونی قرار گرفت. امروز هر گرم طلا، در کانال جدید معامله شد و اکنون این مقدار طلا در محدوده ۲ میلیون تومانی در حال معامله است. این در حالی است که قیمت هر مثقال طلا ۱۸ دی‌ماه، در کانال جدید ۸ میلیون تومانی قرار گرفت.

تحلیلگران فنی باور دارند تا زمانی که فلز گرانبهای داخلی بالای مرز ۲۰ میلیون تومان قرار دارد، احتمال نزول معنی‌دار در بازار سکه، چندان زیاد نخواهد بود.| تجارت‌نیوز

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها

.