شرکت مجتمع فولاد خراسان:

موفقیت فولاد خراسان در بازار فروش محصولات فولادی

فروش محصولات فولاد خراسان با ثبت رقم 94 هزار میلیارد ریالی در ۹ ماه نخست امسال 1401، شاهد رشد چشم‌گیر نسبت به مدت مشابه سال گذشته بود.

موفقیت فولاد خراسان در بازار فروش محصولات فولادی

 

به گزارش روابط عمومی شرکت، عملکرد بازاریابی و فروش بزرگ ترین جبهه صنعتی شرق کشور، نشانگر رشد ۱۶ درصدی فروش محصولات فولاد خراسان ظرف 9 ماه منتهی به آذر ماه 1401 در مقایسه با مدت مشابه  سال گذشته است که  رقم 81 هزار میلیارد ریال را به ثبت رسانده بود. ضمن آن که رشد درآمدی ۹ماهه فولاد خراسان،  از ده ماه پارسال نیز سبقت گرفته است.

نکته قابل توجه این است که رشد درآمدی شرکت مجتمع فولاد خراسان، تنها از مزیت قیمتی نسبت به سال گذشته ناشی نمی شود، بلکه شرکت با ۴۰۱هزار تن فروش محصول نهایی و۳۵۵هزار تن ارسال شمش فولادی از درِ کارخانه، به ترتیب ۱۲ و ۱۱ درصد رشد تناژ را در عرضه و فروش محصولات خود به بازار نسبت به ۹ ماه سال ۱۴۰۰ رقم زده است.

گفتنی است در مدت مشابه سال گذشته ارسال محصولات نهایی  ۳۵۷هزار تن  و تناژ ارسال شمش این کارخانه ۲۱۲ هزار تن بوده است.

به‌گفته معاون بازاریابی و‌فروش شرکت مجتمع فولاد خراسان، این شرکت در ارسال کل محصولات تولیدی شامل آهن اسفنجی، میلگرد و شمش در ۹ ماه امسال، تناژ ۶۵۰ هزار تن را به ثبت رسانده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۸ درصد را نشان می‌دهد.

حسین بختیاری، با بیان این که ماموریت واحد بازاریابی و فروش افزایش فروش محصولات و سودآوری بیشتر برای مجتمع است، افزود: با وجود الزام صنایع فولادی به عرضه صرفا از طریق بورس کالا، خوشبختانه با همت همکاران  توانسته ایم نسبت به سال گذشته در ارسال محصول از درب کارخانه رشد قابل قبولی را رقم بزنیم.

همت آبادی افزود: آب حاصل از عملیات بازچرخانی با هدف استفاده بهینه از منابع محدود آبی، در نگهداری فضای سبز و همچنین در خطوط تولید، مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی با بیان این که با پایان مرحله عملیات خاکی احداث این استخر عظیم، فاز عایق کاری آن آغاز شده است، اظهار امیدواری کرد که تا پیش از آغاز هفته‌ی «منابع طبیعی» در اسفندماه، شاهد بهره‌برداری از این پروژه باشیم.

گفتنی است شرکت مجتمع فولاد خراسان با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۲۰۰ میلیارد تومان در تکمیل شبکه فاضلاب و احداث تصفیه خانه پساب شهر نیشابور، در حال ایجاد ظرفیت تصفیه‌ی روزانه ۴۰هزار مترمکعب پساب با هدف تامین سالانه بیش از ۱۴ میلیون متر مکعب آب مورد نیاز بخش صنعت و کشاورزی  است که کمک شایانی به کاهش برداشت از سفره‌های زیر زمینی، مدیریت بهینه منابع محدود آبی و صرفه جویی در مصرف این سرمایه حیاتی در شهرستان نیشابور است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها