بکارگیری ابزارهای نوین تامین مالی در بانک توسعه تعاون

سرپرست بانک توسعه تعاون از برنامه این بانک برای بکارگیری ابزارهای نوین تامین مالی خبر داد.

بکارگیری ابزارهای نوین تامین مالی در بانک توسعه تعاون

 

محمد شیخ حسینی سرپرست بانک توسعه تعاون در کارگاه آموزشی مدیران ستادی و استانی بانک در مشهد مقدس اظهار داشت: راهکارهای اجرایی و شتاب دهنده در مسیر تحول بانک مطرح گردیده و برنامه های راهبردی و عملیاتی با رویکرد تحول به اجرا در می آید.

وی افزود: فرهنگ به عنوان یکی از مهمترین مولفه های اثر گذار در ایجاد تحول مطرح است و اتحاد، همدلی، همبستگی، تفکر تیمی، هم افزایی و اقدامات مبتنی بر ارزش ها و کرامات انسانی در پیشرفت و موفقیت های بانک اثر مثبت دارد.

شیخ حسینی تاکید کرد: ارتقای سطح فرهنگ سازمانی به صورت مداوم در دستور کار است و پیامدها و رهنمودهای پروژه آسیب شناسی صورت پذیرفته در بانک مورد توجه قرار می گیرد.

سرپرست بانک توسعه تعاون گفت: شناسایی محورهای اهرمی جهت ایجاد تحول صورت پذیرفته است و فرهنگ، مهارت مدیریتی، تصمیمات و سیاست ها در این مسیر بسیار مهم هستند.

وی تاکید کرد: فرهنگ سازی از رده های بالای سازمان به پایین تسری می یابد و شایسته است مدیران، پشتیبان و دلسوز کارکنان مسئول و پاسخگو بوده و ارزشهای والای انسانی را رعایت نمایند.

سرپرست بانک توسعه تعاون یادآور شد: خدمت رسانی به جامعه هدف در زمره مهم ترین اهداف بانک محسوب می شود و تمامی برنامه های بانک با رویکرد توسعه ای و پشتیبانی از تعاونگران به اجرا در می آید.

وی تصریح کرد: بانک توسعه تعاون در مسیر تحول، نگاه ویژه ای به ابزارهای نوین تامین مالی دارد.

شیخ حسینی توضیح داد: در مدل های جدید تامین مالی، بانک ها نقش های ویژه ای به عهده می گیرند و بانک ها به عنوان ارکان بازار پول به همراه ارکان بازار سرمایه از ظرفیت ها و امکانات دو بازار بهره برده و نقدینگی در مسیرهای صحیح بکار گرفته می شود.

وی ادامه داد: با گسترش ابزارهای نوین، تامین مالی توسط بانک ها و بازار سرمایه به صورت تخصصی تر و متناسب با نیاز متقاضیان سرمایه و تسهیلات صورت می پذیرد.

شیخ حسینی گفت: اوراق گام به عنوان ابزار نوین در بازارهای پول و سرمایه کشور بکار گرفته شده است و این خدمت به تعاونگران و کارآفرینان جهت تکمیل زنجیره ارزش ارائه می گردد.

مقام ارشد بانک توسعه تعاون گفت: افزایش سرمایه بانک مطابق بند ب ماده ۲۹ و بندالف تبصره ۱۸ قانون بودجه پیگیری می شود و با تحقق آن ضمن افزایش نسبت کفایت سرمایه، ظرفیت های جدید برای ارائه خدمات گسترده به جامعه هدف قابل تصور است.

شیخ حسینی خاطر نشان کرد: تحول دیجیتال از مهمترین محورهای تحول بانک توسعه تعاون است و طی ماه های پایانی سال، یک یا دو محصول دیجیتال به سرویس های بانک اضافه می شود و پرداخت تسهیلات و سپرده پذیری آنلاین نیز در مسیر اجرا قرار می گیرد.

وی تشریح کرد:در مقطع کنونی برای تسریع در حرکت رو به پیشرفت بانک و جبران برخی کاستی ها ، بانک در مسیر تحول قرار گرفته است و سرمایه انسانی از ارکان تحول تلقی می گردد

در این مراسم سید باقر فتاحی رییس هیات مدیره ، محمد جعفر ایرانی عضو هیات مدیره ، معاونین مدیر عامل، مدیران ستادی و استانی بانک حضور داشتند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها