سرنوشت حقوق کارگران تغییر می کند؟

شورای عالی کار روی حقوق کارگران تاثیر دارد؛ حال رئیس فراکسیون کارگری اعلام کرده است که مجلس با هرگونه تغییر در ترکیب شورای عالی کار قاطعانه مخالفت می کند.

به گزارش مستقل آنلاین؛ به نقل از خانه ملت، رئیس فراکسیون کارگری مجلس با بیان اینکه نگاه تک بُعدی برای اعمال تغییر در ترکیب شورایعالی کار با شعار دولت مردمی آقای رئیسی منافات دارد تاکیدکرد که بعید به نظر می‌رسد که لایحه‌ای برای دولتی کردن ترکیب این شورا تدوین شود اما اگر این لایحه به مجلس ارسال شود به ضرس قاطع با آن مخالفت خواهیم کرد.

علی بابایی کارنامی در مورد انتشار خبری مبنی بر تصمیم یکجانبه دولت برای اصلاح ترکیب شورایعالی کار، گفت: ما از دولت آقای رئیسی که کاملا مردمی بوده انتظار اتخاذ چنین تصمیماتی را نداریم چرا که با شعار این دولت منافات دارد و قطعا این حوزه را با مشکل مواجه خواهد کرد چرا که ترکیب شورای عالی کار حتما باید بر اساس تصمیم شرکای اجتماعی دولت تعیین شود و نباید بخش دولتی آن غلبه داشته باشد.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: دولت که نمی‌تواند برای شرکای خود در شورای عالی کار تصمیم بگیرد آن هم در شرایطی که برای رونق فضای کسب و کار تلاش می کند نباید برای کارگران فعال در بخش خصوصی تصمیم گیری کند کما اینکه کارگران ۷۰ درصد جامعه را تشکیل می‌دهند و اغلب آنها نیز حقوق‌بگیران بخش خصوصی هستند. این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تصریح کرد: هم‌اکنون لازم است ما از طریق نظارت و قانونگذاری در جهت رفع مشکلات کارگران و تامین معیشت آنها گامی اساسی برداریم، همچنین دولت نیز باید با ارائه لوایحی در این حوزه به تصویب قوانینی موثر در جهت حمایت از جامعه کارگری کمک کند. رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: نگاه تک بُعدی برای اعمال تغییر در ترکیب شورای عالی کار با اهداف دولت مردمی آقای رئیسی منافات دارد بنابراین بعید به نظر می‌رسد که چنین لایحه‌ای را تدوین کند اما چنانچه این لایحه نیز تدوین شده و به مجلس ارسال شود به ضرس قاطع با آن مخالفت خواهیم کرد.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها