ماجرای دنا پلاس دورگه چیست؟! + فیلم

دنا پلاس که بهترین خودروی تولیدی ایرانی بر اساس آخرین بررسی کیفی انجام گرفته در شهریورماه بر روی خودروهای تولیدی و مونتاژ داخل است یکی از خودروهای مختلفی بود که در نمایشگاه دستاوردهای خودرویی با موتور برقی هم عرضه شد.

به گزارش مستقل آنلاین؛ ویدئویی از دنا پلاس دورگه در نمایشگاه خودروی تهران وایرال شده است که سوژه اصلی روی نام این خودرو است . دو رگه را مسئولان ایران خودرو ما به ازای ترجمه هیبرید یا دو نیرئ برگزیده اند که همراه با کج سلیقگی ست.

خبرآنلاین در ادامه نوشت: دنا پلاس که بهترین خودروی تولیدی ایرانی بر اساس آخرین بررسی کیفی انجام گرفته در شهریورماه بر روی خودروهای تولیدی و مونتاژ داخل است یکی از خودروهای مختلفی بود که در نمایشگاه دستاوردهای خودرویی با موتور برقی هم عرضه شد. نمونه آزمایشی این خودرو که در دسته خودروهای تحت پژوهش جدید این شرکت هستند در نمایشگاه تهران رونمایی شد و درباره مشخصات فنی این موتور اگرچه توضیحات دقیقی اعلام نشده اما به نظر می رسد بر اساس قدرت موتور ، همان باطری 30 کیلو واتی مورد استفاده در رانای برقی یا تقویت شده اش باشد.

ایران خودرو در محصولات برقی خود، از باتری‌های 30 کیلووات ساعتی بهره گرفته که در حالت شارژ کامل، می‌تواند خودرو را تا حدود 220 کیلومتر به حرکت وادارد. این باتری ها در قسمت انتهایی و در کف خودرو جاسازی شده و ، حجمی از صندوق عقب را نگرفته است. باتوجه به اضافه شدن باتری‌ها، ماشین ها اقلا حدود 100 کیلوگرم سنگین‌تر از نمونه های بنزینی هستند.

موتور الکتریکی ایران خودرو توانی برابر 90 کیلووات دارد یعنی حداکثر قدرتش به حدود 122 اسب‌بخار می‌رسد. همچنین گشتاور تولیدی آن هم معادل 220 نیوتن‌متر است که به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود. باتری‌های دنای برقی را می‌توان با شارژ سریع، تنها در 45 دقیقه شارژ کرد. اما در صورتیکه از ولتاژ معمولی استفاده کنید، شارژ باتری‌های آن حدود 8 ساعت طول می‌کشد.


 

حجم ویدیو: 695.36K | مدت زمان ویدیو: 00:00:14

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها