بازدید وزیر کشور از کارخانه شرکت ماشین سازی پارس در گچساران

وزیر کشور به همراه استاندار کهکیلویه و بویر احمد و نمایندگان شهرستان گچساران از کارخانه گچساران بازدید نمودند و در جریان روند آخرین اقدامات این مجموعه قرار گرفت.

 

به گزارش شستا رسانه، وحیدی در این بازدید با بیان اینکه اصلاحات اقتصادی از اولویت های کاری دولت سیزدهم است ، گفت: : دولت با استفاده از تمام ظرفیت های موجود برخی موانع را پشت سرگذاشته  است.

فراهانی مدیر عامل ماشین سازی پارس در این بازدید با ارائه گزارش از فعالیت های این مجموعه گفت: این کارخانه به مدت ۳ سال تعطیل بوده و متاسفانه بسیاری از تجهیزات و ماشین آلات آن نیز دچار خرابی و توقف شده بود که به یاری خداوند متعال، تلاش پرسنل و تغییر مدیریت، شرکت از سال ۱۴۰۱ مجدد راه اندازی گردید و ۱۲۰  نفر از مردم بومی این شهرستان در این کارخانه به شکل مستقیم مشغول به کار شده اند و ظرفیت به کاری گیری تا ۴۰۰ نفر نیز موجود است ولی برای رسیدن به این هدف موانعی از جمله انباشت بدهی ها، مشکلات مالی و حقوقی و نبود نقدینگی وجود دارد.

فراهانی در ادامه افزود: این کارخانه پروژه محور بوده است. در صورت اخذ و وجود پروژه ها فعال و در صورت نبود پروژه غیر فعال می شد، از اینرو به موازات اصلاحات ساختاری برنامه ریزی کرده ایم این کارخانه در مسیر تولید مولد و دانش بنیان قرار گیرد به همین منظور در زمینه ساخت کانتینر و خودروهای کشنده، پهپادهای تخصصی حوزه نفت و گاز و احداث نیروگاه های خورشیدی تحقیقاتی صورت گرفته و به زودی شاهد تولید اشتغال پایدار در این صنایع در کارخانجات ماشین سازی پارس خواهیم بود.

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها